Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 21 września 2015 
    

Nowy Mediatek MT6755 Helio P10 okazał się wydajnieszy niż Snapdragon 615


Autor: Giray | źródło: thg.ru | 08:10
Na początku tego roku firma Mediatek przemianowała swoje najwydajniejsze SoC, zaliczając je do rodziny Helio. Z kolei Helio dzieli się na dwie linie: Helio X i Helio P. Flagową linią jest ta oznaczoną literą X, zaś P oznacza segment wyższy średni. Na początku czerwca Mediatek zaprezentował układ MT6755, czyli Helio P10 według nowej terminologii. Jednak do tej pory mieliśmy tylko mgliste pojęcie o jego wydajności. Niedawno pojawił się wpis w benchmarku Geekbench, który ujawnia rzeczywiste możliwości nowego produktu Mediateka.

SoC P10 jest dość wydajny i jest w stanie osiągnąć 882 punktów w trybie jednowątkowym i 3371 w wielowątkowym. Są to zauważalnie lepsze wyniki niż w przypadku Snapdragona 615, który wyciąga w Geekbenchu tylko około 700 i 2700 punktów. Nie powinnismy przy tym zapominać, że produkt Qualkomma, biorąc pod uwagę postęp w tej dziedzinie nie należy do najnowszych układów i przed końcem roku pojawią się urządzenia wykorzystujące jego następcę o numerze 620, który powinien być wydajniejszy od Helio P10.

Mediatek MT6755 Helio P10 posiada osiem 64-bitowych rdzeni Cortex-A53, uzupełnionych 2-rdzeniowym GPU Mali-T860 i wspiera LTE Cat-6. SoC zawiera szereg opatentowanych technologii, w tym MediaTek MediaTek CorePilot i system monitorowania tętna, który pozwala używać smartfona do sprawdzania bicia serca użytkownika.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.