Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 21 września 2015 
    

Amazon Kindle Fire: 10'' tablet Amazona otrzyma tylko 1 GB RAM


Autor: Giray | źródło: thg.ru | 08:12
Przed paroma dniami pojawiły się pogłoski o pracach Amazona nad nowym 10-calowym tabletem Kindle Fire, a nawet opublikowano kilka zdjęć tego gadżetu. Niedawno zaś znaleziono to urządzenie w benchmarku GFXBench. O ile parametry tego gadżetu okażą się prawdziwe, w segmencie budżetowym pojawi się mocny gracz. "Sercem" tabletu jest SoC MediaTek MT8135, z dwoma rdzeniami ARM Cortex-A15 i dwoma Cortex-A7, za wyświetlanie obrazu odpowiada GPU PowerVR Rogue G6200. I niestety tylko 1 GB pamięci RAM. Co prawda dla urządzenia opartego na Androidzie ta ilość rzadko kiedy przestaje być wystarczająca, tym bardziej, że tablet posiada ekran o niezbyt imponującej rozdzielczości 1280x800 pikseli.

Oczywiście nie zabraknie dwóch kamer - tylnej 5.1 i przedniej 0.9 megapiksela. Pamięci masowej chciałoby się powiedzieć jest "aż" 16GB, poza tym Wi-Fi, Bluetooth, żyroskop i krokomierz. System operacyjny Fire OS to nic innego jak przygotowana przez Amazon własna wersja Androida, oparta na 5.1 Lollipop.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.