Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 21 września 2015 
    

SoC Huawei Kirin 950 zadebiutuje w październiku


Autor: Giray | źródło: nvworld.ru | 08:14
Pomimo faktu, że własny SoC Huawei o nazwie Kirin 935 jest używany w wielu najmocniejszych produktach tej firmy, nie można go nazwać rzeczywiście flagowym układem. Wykorzystanie rdzenia Cortex A53 co prawda uczyniło Kirin 935 układem energooszczędnym, nie przyniosło jednak takiego przyrostu wydajności, aby SoC Huawei mógł aspirować do czołówki najwydajniejszych układów tego rodzaju. Dlatego też Kirin 935 ma wydajność gorszą od większości nowoczesnych SoC high-end.

Nie powinna w takiej sytuacji dziwić zapowiedz premiery Kirin 950, który zgodnie z deklaracją Huawei, będzie dorównywał zaawansowanym układom MediaTeka i Qualcomma. Według źródeł debiut Kirin 950 ma się odbyć już w przyszłym miesiącu razem z dwoma nowymi smartfonami Huawei. Jednym z tych nowych produktów będzie flagowy smartfon Honor 7 Plus, a drugim - ponadwymiarowy smartfon Huawei Mate 8.
Szczegóły techniczne nowego układu wyglądają następująco: Huawei Kirin 950 jest zbudowany w technologii 16nm FinFET i posiada cztery rdzenie Cortex A72 dla trybu wysokiej wydajności i cztery Cortex A53 dla bardziej energooszczędnej pracy. Maksymalna szybkość taktowania wynosi 2,4 GHz, a za wyświetlanie grafiki odpowiada GPU Mali T880. Układ obsługuje pamięci LPDDR4 2-kanałowo, UFS 2.0 i eMMC 5.1. W Geekbenchu rezultaty tego SoC wynoszą 1909 punktów w trybie jednowątkowym i 6096 punktów w teście wielowątkowym.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.