Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 22 września 2015 
    

Intel zaprzecza pogłoskom o zakończeniu dostaw procesorów desktop z serii Broadwell


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 08:17
Przedstawiciele Intela niedawno wyrazili ubolewanie z powodu opóźnienia rynkowego debiutu desktopowych procesorów z rodziny Broadwell. Mobilne procesory tej serii pojawiły się już w zeszłym roku, a na ich odpowiedniki do komputerów stacjonarnych musieliśmy czekać do lata tego roku. Niektórzy pesymiści nawet prognozowali, że cykl życia Core i7-5775C i Core i5-5675C będzie bardzo krótki i skończy się niebawem.
W związku z tym serwis AnandTech pokusił się o zasięgniecie wyjaśnień u producenta tych procesorów.

Intel poinformował, że nie zamierza wycofać się z produkcji procesorów Broadwell dla komputerów stacjonarnych i wstrzymać ich dostaw. Warto przypomnieć pewną ciekawostkę - żaden z niedawno zaprezentowanych procesorów z rodziny Skylake nie posiada IGP z własną pamięcią eDRAM, co przyśpiesza w znaczącym stopniu wbudowany układ graficzny w procesorach Intela. Zatem Intel świadomie stworzył niszę rynkową, pozwalającą procesorom Broadwell z IGP typu GT3e jeszcze jakiś czas funkcjonować na rynku.
Prawdopodobną przyczyną pogłosek o zakończeniu dostaw Core i7-5775C i Core i5-5675C jest fakt ich ograniczonej dostępności na rynku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.