Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 22 września 2015 
    

Gogle Sony PlayStation VR będą kosztować na poziomie konsoli do gier


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 09:18
(2)
Producenci urządzeń elektronicznych patrzą z nadzieją na nadchodzące rozwiązania umożliwiające wykorzystanie technologii wirtualnej rzeczywistości. Twórcy kart graficznych są zadowoleni z faktu, że rzeczywistość wirtualna wymaga mocnych kart graficznych, co skłoni zapewne sporą ilość użytkowników do nabycia mocniejszych modeli tego rodzaju urządzeń. Zaś twórcy gogli VR z racji wzrastającej popularności tego rodzaju gadżetów mogą liczyć na wsparcie inwestorów, czego dowodem jest Oculus VR i Facebook. Sony nadal niechętnie podaje bliższe szczegóły na temat swoich gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR, które były wcześniej znane pod nazwą Project Morpheus.

Poinformowano tylko, że będzie to hit sprzedaży na rynku w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. W wywiadzie dla Bloomberga przedstawiciele Sony przyznali, że cena PlayStation VR będzie porównywalna z ceną nowej platformy do gier. Jeżeli odniesiemy to do konsoli produkcji Sony, to możemy mówić o paru setkach dolarów. Na dodatek gracz będzie musiał sobie samodzielnie poradzić ze zmuszeniem do pracy całego zestawu konsola + gogle. Wygląda na to, że przyjemność zanurzenia się w świecie wirtualnej rzeczywistości "made by Sony" do najtańszych nie będzie należała.

W chwili debiutu Sony PlayStation VR będzie gotowych co najmniej 10 gier, umożliwiających korzystanie z technologii wirtualnej rzeczywistości. Oznacza to, że ekosystem oprogramowania Sony rozwija się proporcjonalnie do rozwoju możliwości technicznych tego środowiska.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: radonix | data: 22/09/15 | godz.: 13:35)
    Jeszcze nieszczęsny trup MOVE nie ostygł, a już zapowiada się następny wynalazek, który podzieli jego smutny los...

  2. Ciekawe czy urzadzenia innych firm (autor: pandy | data: 29/09/15 | godz.: 18:52)
    beda mogly wspolpracowac z konsola Sony - samo Sony pewnie nie bedzie tym zainteresowane wiec ciekawe czy konkurencja zadba o kompatybilnosc z Sony VR.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.