Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 25 września 2015 
    

Acer skupia się na droższych notebookach


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 06:39
Kryzys roku 2008 zastał Acera jako jednego z najbardziej aktywnych producentów tak zwanych "netbooków", czyli tanich laptopów o mniejszym rozmiarze, wyposażonych najczęściej w najtańsze procesory Intela i ekran o przekątnej od 7 do 10 cali. Urządzenia te straciły swoją popularność równie szybko, co ją zyskały, co z kolei jest zasługą pojawienia się tabletów. Oczywiście taki błąd w ocenie sytuacji rynkowej zemścił się na firmie Acer i postawił ją w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Niemniej jednak tajwański producent potrafił wyciągnąć wnioski z zaistniałej sytuacji.

W 2016 roku Acer zamierza zwiększyć udział droższych notebooków w swojej produkcji z 20% obecnie do 40%. Zwiększy to średnią cenę sprzedaży laptopa i jednocześnie zwiększy sprzedaż o około 5% w porównaniu do tego roku. Już teraz Acer bardziej reklamuje laptopy sprzedawane po około 499$ kosztem promocji urządzeń w cenie 169-199 $.
Rozpoczęcie produkcji laptopów do gier pozwoliło MSI przetrwać spadek sprzedaży płyt głównych do komputerów stacjonarnych, co z kolei stało się przykładem dla innych producentów. W bieżącym półroczu Acer zamierza zwiększyć udział modeli V Nitro w produkcji z 5% do 10%, a w przyszłym roku, wraz z debiutem modeli serii Predator, droższe laptopy będą miały dwucyfrowy udział w produkcji.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.