Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 25 września 2015 
    

XFX przygotowuje R9 Fury z systemem chłodzenia Radeona R9 Fury X


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 06:41
(2)
AMD dało swoim partnerom wolną rękę w sprawie systemu chłodzenia, jaki może się znaleźć na Radeonach R9 Fury ich produkcji. Podobnie jest i w przypadku R9 Nano, z tą różnicą, że partnerzy "czerwonych" nie mogą ingerować w wydajność tej karty. Zaś w przypadku R9 Fury X zakazane jest de facto jakiekolwiek odstępstwo od modelu referencyjnego poza oczywiście nalepkami z nazwą producenta. Inna sprawa, że topowy Radeon jest konstrukcją udaną i poza problemami kart pierwszej serii produkcyjnej z hałasującymi pompami wodnymi trudno się do czegokolwiek w ich przypadku przyczepić, no może poza zbyt małą ilością pamięci. Być może to właśnie skłoniło firmę XFX do wykorzystania chłodzenia tej karty w jej słabszym kuzynie bez literki "X" w nazwie.

Drugą cechą wyróżniającą tą kartę graficzną z szeregu modeli innych producentów jest zastosowanie płytki wzmacniającej na odwrotnej stronie PCB. Nie jest to wyszukana modyfikacja, ale wystarczająca, aby przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta. Zmieniono także wygląd obudowy systemu chłodzenia, co nie było trudne, gdyż w zamyśle AMD można było ją zdejmować. Trzeba przyznać, że motyw koncentrycznych okręgów nadaje tej karcie nieco indywidualizmu.
Biorąc pod uwagę wydajność zastosowanego systemu chłodzenia ten wariant Radeona R9 Fury może okazać się ciekawą propozycją dla osób lubiących wycisnąć nieco więcej "potu" ze swojej karty graficznej.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Jeśli ktoś ma farta (autor: pwil2 | data: 29/09/15 | godz.: 11:27)
    to trafi na sztukę odblokowującą się do 4096SP i ma Fury X.

  2. @Up (autor: loccothan | data: 29/09/15 | godz.: 11:43)
    70% próbujących ma farta ;-)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.