Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 28 września 2015 
    

Komputer zgodny z goglami VR Oculus Rift otrzyma prawo do oznaczenia ''Oculus Ready''


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 00:24
(1)
W maju tego roku Oculus VR poinformował o minimalnych wymaganiach systemowych dla komfortowej pracy z goglami Oculus Rift. Dla uzyskania realistycznej rzeczywistości wirtualnej wymagany jest procesor nie słabszy niż Intel Core i5 4590 (Haswell Refresh, 4 rdzenie /4 wątki i 3.3/3.7 GHz), karta graficzna nie słabsza niż NVIDIA GTX 970 i AMD Radeon R9 290, a także ilość pamięci w komputerze mniejsza niż 8 GB. System operacyjny Windows 7 lub nowszy. Warto to sobie zapamiętać. Aby ułatwić laikom, gdyż takich jest najwięcej, w zorientowaniu się, czy konfiguracja sprzętowa komputera spełnia minimalne wymagania wymienione powyżej, Oculus VR wprowadził oznaczenie "Oculus Ready", które mają posiadać komputery posiadające odpowiednią specyfikację.

W praktyce sprowadzi się to do przyznania prawa do nalepienia na komputer znaczka, który informuje o spełnieniu tych wymagań. Do programu zainicjowanego przez Oculus VR przystąpiły takie firmy jak Dell, ASUS i Alienware (to w sumie trochę lepszy Dell ;). Pierwsze komputery z tym emblematem mają się znaleźć na rynku w pierwszym kwartale przyszłego roku, co też sugeruje orientacyjną datę premiery gogli Oculus Rift. Początkowo w tych komputerach mają być używane podzespoły firm Intel i Nvidia, zaś od AMD pojawią się później. Dodatkowym warunkiem ma być nieprzekraczalna cena komputera wynosząca 1000$.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ekhm ;) (autor: Shamoth | data: 28/09/15 | godz.: 08:53)
    ilość pamięci w komputerze mniejsza niż 8 GB... czyżby OR miał problem z adresowaniem powyżej 8GB ;)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.