Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 28 września 2015 
    

Samsung zmniejsza wydatki na produkcję półprzewodników


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 00:08
Przemysł półprzewodników w ostatnich latach jest silnie uzależniony od zamówień pochodzących od producentów smartfonów. Ten segment rynku w ostatnich latach rozwija się w wolniejszym tempie niż wcześniej i dlatego producenci tych urządzeń muszą dostosować swoje plany do zmieniającej się sytuacji rynkowej. Niedawno The Korea Times poinformował, że Samsung Electronics zamierza w przyszłym roku zmniejszyć koszty produkcji elementów półprzewodnikowych o 20% w stosunku do tego roku. Optymalizacja kosztów dotknie głównie dział produkcji pamięci. Samsung nie będzie też rozwijać swoich zdolności produkcyjnych w przyszłym roku. Ma to na celu uniknięcie nadmiernej produkcji i utrzymanie cen.

Priorytetem Samsunga w przyszłym roku będzie zwiększenie zysków, a nie produkcji. Jeśli przyjrzymy się bardziej globalnie półprzewodnikowemu biznesowi Samsunga a nie tylko produkcji pamięci, zauważymy, że w tych kategoriach cięcia wydatków nie będą tak drastyczne, gdyż spadną z 14 mld $ do 13 mld $. Według ekspertów podobnie mogą postąpić Micron i Hynix.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.