Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 28 września 2015 
    

Gogle Oculus Rift za 300$


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 07:43
(2)
Choć urządzenia do rzeczywistości wirtualnej stają się coraz popularniejsze, jednak jak na razie jest to popularność stricte medialna, bo istnieją one tylko i wyłącznie w informacjach prasowych. Pierwsze oznaki końca tej sytuacji czyli niedana premiera PlayStation VR też niczego nie zmienią, gdyż kupić takowe ustrojstwo będziemy mogli dopiero za jakiś czas, tym bardziej, że nie każdy z czytających posiada PS4 aby zanurzyć się w rzeczywistości wirtualnej. Inną barierą będzie cena takich urządzeń. Pojawiają się różne prognozy, najwięcej jest tych mówiących o okolicach 1000$.

Co prawda pojawiają się też i prognozy sporo niższe, ale nie są one traktowane zbyt poważnie.
Dużym zaskoczeniem jest więc zasugerowanie przez wiceprezesa Oculus VR, Nate Mitchella, ceny 300$ za gogle Oculus Rift. Dokładnie wypowiedź wiceprezesa brzmi, że "nie mniej niż 300$, więc raczej powinniśmy spodziewać się ceny gdzieś w przedziale 300-400$. Należy jednak pamiętać, że nie będzie to produkt kompletny, gdyż dedykowany dla niego dotykowy manipulator pojawić się ma na rynku dopiero w drugim kwartale przyszłego roku, a sam Oculus Rift w pierwszym.
Wielu producentów zapowiada wypuszczenie własnych urządzeń tego rodzaju, więc trudno będzie o jakiś standard na rynku. Dlatego ta firma, która sprzeda najwięcej gogli wirtualnej rzeczywistości ma największą szansę stworzenia standardu, co oczywiście powinno pozytywnie wpłynąć na sprzedaż, a tym samym i dochody.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. czyli niedana premiera (autor: Shamoth | data: 29/09/15 | godz.: 09:15)
    ;)

    Swoją drogą pamiętam pierwsze wypowiedzi mówiące o cenie do 300$ a potem się okazało, że się nida...


  2. Ide o zakład... (autor: Atak_Snajpera | data: 29/09/15 | godz.: 21:37)
    ... żę będzie to wyświechtane 399$/euro

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.