Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 1 października 2015 
    

Microsoft przygotowuje konkurenta dla Google Cardboard


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:08
Google udowodnił, że gogle rzeczywistości wirtualnej wcale nie muszą być kosztowne i skomplikowane technicznie. Za 25 zł możemy stać się właścicielami paru kawałków kartonu, które po złożeniu i zamontowaniu w nich smartfona z całkiem niezłym rezultatem udają gogle rzeczywistości wirtualnej.
Najwidoczniej Microsoft pozazdrościł swojemu konkurentowi udanego pomysłu, skoro stworzył analogiczne urządzenie, o ile da się je tym mianem określić. W zasadzie jedyną poważniejszą różnicą ma być możliwość zastosowania smartfona z mobilnym systemem operacyjnym Microsoftu.

Nie należy zapominać, że od jakiegoś czasu Microsoft pracuje nad swoim urządzeniem tego rodzaju, o nazwie HoloLens, choć gwoli ścisłości ma ono bardziej "wspomagać" rzeczywistość, niż ją zastępować, i tym samym mieć bardziej praktyczne zastosowania. Prawdopodobnie dzięki wspomnianemu kartonowemu "wynalazkowi" Microsoft chce rozpropagować rzeczywistość wirtualną i nie przegapić rodzącego się trendu, jak już to kilkakrotnie bywało.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.