Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Czwartek 1 października 2015 
    

Cena czytników linii papilarnych spadnie poniżej 5$


Autor: Giray | źródło: nvworld.ru | 23:24
(1)
Czytnik linii papilarnych w najbliższej przyszłości ma mocno potanieć, do poziomu poniżej 5$, a w przyszłym roku ma kosztować nawet jeszcze mniej. W pierwszym kwartalne tego roku koszt tego elementu był na poziomie ​​7-8$.
Spadek ceny jest rezultatem wzrostu ilości dostawców tych układów, oraz fakt ich produkcji w Chinach i na Tajwanie, gdzie wysoka wydajność produkcji idzie w parze z niskim jej kosztem. Wcześniej tamtejsi producenci nie byli konkurencyjni z powodu niskiej jakości ich produktów, jednak uległa ona poprawie i jest na poziomie bardziej renomowanych producentów, zachowując przy tym niską cenę.

Na przykład Egistec otrzymał niedawno zamówienia na czytniki linii papilarnych z Samsung Electronics, który ma zamiar ich użyć w smartfonie ze średniego segmentu cenowego.
Ponieważ prognozowany koszt czytników w przyszłym roku spadnie do 3$, a po przejściu na wafle krzemowe o średnicy 8" i 180 nm technologię produkcji, ich cena może spaść do 2$, co z pewnością sprawi, że czytnik linii papilarnych stanie się obowiązkowym wyposażeniem każdego smartfona.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. cztytniki sa swietne (autor: RusH | data: 2/10/15 | godz.: 12:55)
    bo podrobic palec mozna gumisiem czy innym poslinionym xero, a odciski palca sa na calym telefonie wiec nie trzeba sie nawet zbytnio wysilac

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.