Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 2 października 2015 
    

Niezależna gra Prison Architect zarobiła 19 mln $


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:09
Od paru lat daje się zauważyć wzrost popularności gier komputerowych tworzonych przez niezależnych twórców. Często wydają oni tytuły, które nie miały szans przebicia u gigantów elektronicznej rozrywki. Bardzo w tym pomaga rozpowszechnienie crowfundingu, czyli inwestowania w jakiś produkt przez szerokie rzesze użytkowników Internetu. Pomocna jest w tym także i platforma dystrybucji elektronicznej Steam, która bardzo pomaga różnym ciekawym grom w dotarciu do odbiorcy. Jedną z gier, która odniosła sukces dzięki tej platformie jest Prison Architect, tytuł zapewne znany wśród czytelników TwojePC. Dla niewtajemniczonych dodam, że gra jest niczym innym jak symulatorem więzienia, którym zarządza za pośrednictwem swojego komputera gracz. Oczywiście jest to bardzo uproszczony opis tej wciągającej gry, która oferuje cała masę możliwości rozwoju rozgrywki. Pomysł najwyraźniej został doceniony, gdyż Prison Architect sprzedał się na platformie Steam w ilości 1.25 mln sztuk, i to jeszcze jako nie w pełni ukończona gra. Wzbogaciło to jej producenta o 19 mln $, oczywiście z tendencją rosnącą, gdyż sprzedaż tej gry nie maleje.

Nadchodzący tydzień będzie dla Prison Architect znaczący, gdyż 6 października gra ma opuścić etap wczesnego dostępu i zadebiutować jako w pełni ukończony produkt. Czy wpłynie to na wzrost i tak bardzo wysokiej oceny użytkowników, wynoszącej 94%, przekonamy się niebawem.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.