Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 2 października 2015 
    

Więcej kart graficznych Quadro do laptopów


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:11
Na rynku notebooków istnieje niewielka, choć specyficzna nisza przenośnych stacji roboczych. Z wyglądu nie różnią się one od zwykłych laptopów, no może bardziej przypominają te wypasione ;) Są one przeznaczone dla wąskiego grona specjalistów, dla których niezbędny jest mobilna wersja ich narzędzia pracy. Odróżniają się one od zwykłych komputerów przenośnych kartą graficzną z rodziny Nvidia Quadro, choć pojawiały się także i urządzenia z AMD FireGL. A od niedawna możemy spotkać nawet przenośnie stacje robocze z mobilnymi wersjami procesora Xeon. Ze jest to dochodowy segment potwierdza niedawna premiera nowych mobilnych kart graficznych Ouadro.

Szczególną uwagę zwraca Quadro M5000M. Jest to układ oparty na architekturze Maxwell posiadający 1536 rdzeni CUDA, 256-bitową szynę danych i TDP na poziomie 100 watów. Imponująca jest jak na urządzenie przenośne ilość pamięci GDDR5, wynosząca 8 GB. Nvidia zaleca używanie tego GPU w połączeniu z mobilnym procesorem Intel Skylake.
Pierwsze trzy układy Quadro, zamieszczone w tabelce, są oparte na GPU GM204, a pozostałe trzy na GM107. Mobilne stacje robocze oparte na tych rozwiązaniach graficznych trafią do oferty HP, Della i Lenovo.
 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.