Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Poniedziałek 5 października 2015 
    

Nowe informacje o GPU Pascal Nvidii


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:22
Pierwsze informacje na temat procesora graficznego Pascal Nvidii pojawiły się na początku zeszłego roku. Od tego czasu pojawiają się nowe informacje na temat tego GPU, co skłoniło serwis Associates WCCFTech do zebrania razem ich wszystkich, łącznie z tymi, które pojawiły się w zeszłym miesiącu przy okazji konferencji technologicznej GTC Taiwan. Po raz pierwszy zobaczyliśmy wówczas wygląd wczesnego prototypu Pascala, który posiada złącze typu "mezzanine" i jest przeznaczony do pracy w systemach serwerowych.

Udało się też przeanalizować te zdjęcie. Wynika z niego, że układ będzie wyposażony w cztery moduły pamięci typu HBM2. Najprawdopodobniej układ oznaczony symbolem GP100 będzie produkowany w technologii 16 nm FinFET przez TSMC. Powierzchnia układu będzie wynosić 500-600 milimetrów kwadratowych, a liczba tranzystorów 17 mld. Pamięć typu HBM2 będzie miała pojemność 16-32 GB i zostanie połączona z GPU magistralą o szerokości 4096 bitów.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.