Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Wtorek 6 października 2015 
    

System Windows 10 na drugim miejscu wśród użytkowników Steam


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:08
(1)
Im więcej czasu mija od momentu premiery Windows 10, tym bardziej odczuwalny staje się efekt darmowego upgrade, który Microsoft zaoferował dotychczasowym posiadaczom Windows 7 i Windows 8.1. Dużo zyskują na zmianie systemu osoby używające nową wersję "okienek" do celów rozrywkowych, gdyż nowy system powstał także i z myślą o nich, czego dowodem jest wprowadzenie wraz z nim DirectX o numerze 12, z którego mają korzystać nadchodzące gry. To się oczywiście musiało odbić na statystykach cyfrowej platformy dystrybucji gier Steam.

Co miesiąc Steam publikuje statystykę używanych przez jego użytkowników systemów operacyjnych. W danych opublikowanych na początku września ogólny odsetek 32- i 64-bitowych wersji Windows 10 wśród użytkowników Steam wynosił nieco ponad 17%, co dawało mu trzecie pod względem popularności miejsce wśród użytkowników Steam.
Ostatnie dane pokazują stały wzrost popularności Windows 10. Łączny udział 32- i 64-bitowych wersji "dziesiątki" wśród użytkowników Steam wynosi już 24,87%. Czyli Windows 10 jest na drugim miejscu pod względem popularności systemem operacyjnym na Steam. Pierwsze miejsce dzierży nadal Windows 7. Jeśli obecny trend się utrzyma przez kilka miesięcy, będziemy mieli nowego lidera.
Łączny udział wszystkich wersji systemu operacyjnego OS X wśród użytkowników Steam wynosi 3,23%. Segment Linuxa posiada jeszcze mniej, poniżej 1%, ale jest to system używany zgoła w innych celach.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Taaa ;) (autor: FiliP | data: 7/10/15 | godz.: 14:19)
    Pozwolić na bezpłatną legalną aktualizację pirackich wersji do W10, chwalić się popularnością systemu...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.