Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 6 października 2015 
    

Tusze do drukarek - oryginały czy zamienniki?


Autor: Artykuł reklamowy | 23:19
(2)
Zakup oryginalnych tonerów i tuszów do drukarek jest sporym wydatkiem, ale daje gwarancję poprawności działania urządzenia. Zamienniki kuszą natomiast niską ceną, jednak wydajność drukowania może być niższa. Na jaką opcję się więc zdecydować? Czy rzeczywiście zamienniki tuszów do drukarek to "samo zło"?

Decyzja o zakupie konkretnego modelu drukarki najczęściej podyktowana jest atrakcyjną ceną urządzenia. Problem jednak pojawia się wówczas, gdy startowy toner lub tusz został zużyty i zachodzi konieczność zakupu kolejnego pojemnika. Cena, jaką potrafią osiągać oryginalne tusze, jest w stanie wywołać ból głowy i obciążyć domowy budżet. Alternatywą wydają się być więc zamienniki, które - niestety - nie zawsze wiążą się z dobrą jakością.

Zakup nowej drukarki bardziej opłacalny niż oryginalny tusz?

Oryginalne tusze mogą kosztować nawet dwukrotnie więcej niż zupełnie nowa drukarka z kompletem kartridży. Opłacalny może być zakup nowego urządzenia, ale ... tylko teoretycznie. Warto bowiem pamiętać, że startowe zasobniki charakteryzują się mniejszą wydajnością, co może przełożyć się na gorszą jakość drukowania i mniejszą ilością wydrukowanych stron.

Alternatywa - zamienniki tuszów i tonerów

W przypadku, gdy ceny oryginalnych tuszów i tonerów przewyższają wartość urządzenia, warto rozważyć jeszcze jedną alternatywę. Zamienniki tuszów i tonerów do drukarek to dobra opcja, pozwalająca sporo zaoszczędzić. Oryginalny tusz HP 339 28 ml Black (C8767EE) to wydatek rzędu ok. 120 zł, podczas gdy w sklepie internetowym www.seltrade.pl zamiennik można kupić już za ok. 59 zł. Zamienniki mogą być nawet dwukrotnie tańsze, co pozwala poczynić znaczne oszczędności.

Uwaga na bardzo tanie zamienniki

Zamienniki tuszów i tonerów do drukarek nie zawsze charakteryzują się dobrą jakością. Należy mieć świadomość, że tylko oryginalne produkty podlegają licznym kontrolom jakości, podczas których sprawdzane są wszystkie parametry, np. czas schnięcia, skala kolorów, gęstość, lepkość. Tymczasem zamienniki tuszów i tonerów nie zawsze są tak restrykcyjnie sprawdzane.

Jeśli zamiennik, to tylko znanego producenta

Rezygnując z zakupu oryginalnych produktów na rzecz zamienników tuszów do drukarek, należy zwrócić uwagę na renomę producenta. Im bardziej znany i słynący z dobrej jakości produktów, tym większa pewność niezawodności. Pracownicy sklepu www.seltrade.pl rekomendują firmę Eprom, która zajmuje się produkcją zamienników tuszów takich marek jak: Canon, HP czy Brother.

Zamienniki nie zawsze działają

Wybierając oryginalne tusze do drukarki, pewność poprawnego funkcjonowania urządzenia jest zawsze gwarantowana. Nie można tego powiedzieć w przypadku zamienników. Tak naprawdę nie wiesz, czy konkretny produkt zamienny pozwoli na drukowanie. Zamienniki mogą nie zostać wczytane przez urządzenie, co najczęściej spowodowane jest uszkodzeniem pewnych elementów elektroniki w kartridżu albo w samym urządzeniu. I chociaż rozwiązanie problemu może leżeć w ponownym zainstalowaniu sterowników, nie zawsze to działa. W efekcie może okazać się, że i tak - prędzej czy później - będzie trzeba kupować wyłącznie oryginalne tusze i tonery.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Tylko i wyłącznie oryginały... (autor: InsaneInMe | data: 9/10/15 | godz.: 20:51)
  1. gwarancja tuszu jak i producenta (przy awarii zamiennika i np. zalania drukarki utrata gwarancji)
  2. jakość wydruku i działanie.
  3. oryginały niekoniecznie muszą być drogie... szukajcie, a znajdziecie.
  ramen :-)


 2. @1@1 To jest niezgodne z prawem. (autor: sean | data: 9/10/15 | godz.: 21:44)
  Natomiast życie życiem.

  Z naszej populacji drukarek w firmie...
  Kilka modeli trawi zamienniki bardzo dobrze - różnych firm. Są to szczególnie drukarki laserowe czarno-białe.
  Kilka modeli kategorycznie zamienników nie trawi - zamienniki różnych firm, lepsze i z certyfikatem. Szczególnie atramentowe, gdzie jest oddzielnie oryginalna głowica i tusz zamiennik.
  Zdecydowana większość drukarek działa na zamiennikach, ale jakość pozostawia wiele do życzenia:
  - mała realna wydajność,
  - słabsza jakość wydruków,
  - relatywnie duża ilość reklamacji samego zamiennika.
  Cały czas mowa o zamiennikach z certyfikatami!!!

  Kupując oryginał kupujesz spokój.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.