Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 7 października 2015 
    

Druga generacja bransoletki fitness Microsoft Band


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:58
(3)
6 października był dniem debiutu wielu nowych urządzeń Microsoftu, a także i mobilnej wersji Windows 10. Premiery te są o tyle ciekawe, gdyż gigant z Redmond na naszych oczach próbuje się zmienić z firmy software'owej na gadżeciarską, czyli idzie w ślady Apple. Trudno przesądzać, czy odniesie na tym polu sukces, niemniej jednak warto śledzić poczynania Microsoftu, bo nie da się ukryć, że mają one jakiś wymierny wpływ na rynek.
O ile opinie na temat inteligentnych zegarków są podzielone, z przewagą tych mniej lub bardziej negatywnych, to z kolei ich niedaleki kuzyn, bransoletka fitness już nie budzi takich emocji. Być może jest to związane z tym, że urządzenia tego rodzaju nie budzą takiego zainteresowania trendsetterów jak inteligentne zegarki, jak i też nie aspirują do funkcji które z powodzeniem spełnia od wielu, wielu lat klasyczny zegarek.

Pewnie dlatego Microsoft nie próbuje wzorem innych firm wprowadzić swojego inteligentnego zegarka i skupia się na jego zdaniem bardziej praktycznych gadżetach. Stąd też i premiera nowej generacji bransoletki fitness Microsoft Band. Posiada ona zakrzywiony ekran o rozdzielczości 320 x 128 pikseli, pokryty szkłem Gorilla Glass 3, nieprzerwanie działający czujnik pulsu, wbudowany moduł GPS, Bluetooth 4.0 LE, akcelerometr i żyroskop. Jej zadaniem jest monitorowanie aktywności fizycznej użytkownika, także podczas intensywnych treningów, jego snu i ilości spalonych kalorii. Nowy gadżet jest zgodny z aplikacjami zdrowotnymi Microsoftu i wytrzymuje do dwóch dni bez ładowania, co w tym przypadku jest krokiem wstecz, ale i nie jest to też urządzenie które musi działać praktycznie non stop. Microsoft Band 2 jest zgodny z iOS, Androidem, Windows Phone 8.1 i Windows 10.
Zamówienia na ten gadżet można składać od 6 września, sprzedaż detaliczna ma rozpocząć się w USA 30 października, resztą świata będzie musiała jeszcze poczekać. Cenowo Microsoft najwyraźniej też zapatrzył się w Apple i chce za tę bransoletkę 249$.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. za 600 - 700 zł była by to nie najgorsza propozycja... (autor: Seba78 | data: 8/10/15 | godz.: 14:14)
  O ile rzeczywiście wytrzymywał by z GPSem i pomiarem tętna przynajmniej cały dzień. Wie ktoś ile to realnie wytrzyma na jednym ładowaniu?

 2. @01 (autor: KamieniKupa | data: 8/10/15 | godz.: 16:24)
  Poprzednik działał dwa dni.

 3. Taaa. (autor: Muchomor | data: 9/10/15 | godz.: 13:06)
  Stąd już tylko krąg do zbierania przez korporacje info o stanie naszego zdrowia.
  Pamiętacie taki film Gattaca? Ten scenariusz jest coraz bliżej.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.