Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Środa 7 października 2015 
    

Gogle Microsoft HoloLens będą kosztować deweloperów 3000$


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:07
(4)
Urządzenia do rzeczywistości wirtualnej robią się coraz popularniejsze mimo że praktycznie nie da się ich kupić, nie mówiąc już o oprogramowaniu, które jest w stanie wykorzystać zalety tej technologii. Jedną z firm która chce spróbować swoich sił w tej dziedzinie jest Microsoft. Informacje, że opracowuje on swoje urządzenie o nazwie HoloLens pojawiają się już od jakiegoś czasu. Teraz dowiadujemy się, że w Redmond uznano, iż przyszedł czas na szersze testy tego urządzenia.

W pierwszym kwartale przyszłego roku Microsoft ma zaoferować HoloLens twórcom oprogramowania z USA i Kanady, oczywiście tym, którzy zgadzają się aktywnie dzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z użytkowaniem tego gadżetu. Oczywiście nie ma nic za darmo i chętni będą musieli zapłacić za przyjemność obcowania z HoloLens okrągłe 3000$. Może się to wydawać sporą sumą, ale nie należy zapominać, że HoloLens jest w pełni autonomicznym urządzeniem i nie wymaga podłączenia do na przykład smartfona czy komputera. Microsoft planuje przyciągnąć twórców różnych programów - od aplikacji korporacyjnych do gier.
Warto przypomnieć, że HoloLens pozwala na nakładanie obrazów cyfrowych na widoczne obiekty świata rzeczywistego, jak i też analizować obiekty znajdujące się w polu widzenia użytkownika. Przykładowo można otworzyć lodówkę i HoloLens natychmiast wyświetli listę produktów, które trzeba kupić, a następnie zsynchronizuję się za pomocą smartfonu ze sklepem i dokona zakupu. Urządzenie może być stosowane także i w medycynie i nauce. Kiedy ostateczna wersja trafi do sprzedaży i ile będziemy musieli za nią zapłacić, jeszcze nie wiadomo.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Takie wielkie "coś"... (autor: Kenjiro | data: 8/10/15 | godz.: 08:57)
  Po to by się dowiedzieć, co muszę kupić po otwarciu lodówki... Z reguły interesuje mnie co muszę kupić, gdy jestem w sklepie, a nie przed lodówką...

 2. do hełmu z Brainstorm to sporo brakuje (autor: faf | data: 8/10/15 | godz.: 09:15)
  swoją drogą ciekawy film (pomijając transfer pierdylionabitów /s (przez modem akustyczny <1200bodów)
  no ale wtedy chmura też była modna :P


 3. Lepiej w sklepie by się (autor: jaross | data: 8/10/15 | godz.: 09:26)
  przydało - patrzymy na wędliny, a super-hiper-holo gadżet mówi - nie kupuj to mięso jest nieświeże.
  Albo spotykamy się z dziewczyną, a super-hiper-holo mówi: źle jej z oczu patrzy;( poszukaj innej


 4. @3. (autor: faf | data: 8/10/15 | godz.: 16:22)
  mówisz o czymś takim ? :
  https://www.youtube.com/watch?v=hOPWsh-DFUs


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.