Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
Piątek 9 października 2015 
    

NEC pokazał system wykrywania dronów


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 20:48
Bezpilotowe urządzenia latające są wykorzystywane w celach militarnych już od dłuższego czasu, od niedawna można zaobserwować ich wzrastającą popularność w zastosowaniach cywilnych, nie zawsze jednak są to zastosowania godne pochwały. Pół biedy, jeżeli są one wykorzystywane do naruszania prywatności innych osób, gorzej jak zaczynają stanowić zagrożenie dla ruchu lotniczego czy też zaczynają być używane do działań terrorystycznych, co się przytrafiło japońskiemu premierowi. Dlatego też zaczynają pojawiać się działania mające na celu ograniczenie wykorzystywania dronów, jak na przykład niedawno wprowadzony zakaz lotów dronów podczas meczów piłki nożnej, wprowadzony w Wielkiej Brytanii.

Zakazy administracyjne najwyraźniej nie są zbyt skuteczną metodą ograniczenia ludzkiej kreatywności w aspekcie wykorzystywania dronów, skoro próbuje się przeciwdziałać temu procederowi środkami technicznymi. Niedawno japońska firma NEC pokazała opracowany przez siebie system monitorowania z funkcją wykrywania bezzałogowych statków powietrznych w dużych odległościach od chronionego obiektu. Używane do tego celu kamery umożliwiają kontakt wizualny z dronem w odległości 1 km. System monitorowania posiada też szereg narzędzi, które wykrywają sygnały sterujące lotem dronów, co pozwala dzięki systemowi triangulacji namierzyć pozycję osoby pilotującej drona.
Tradycyjna kamera w nocy jest zastępowana jej termowizyjnym odpowiednikiem, co pozwala na namierzanie bezpilotowych obiektów latających także i w warunkach ograniczonej widoczności. W tym przypadku zasięg namierzania spada do 120 metrów. Wówczas system jest uzupełniany dodatkowo o mikrofony, dysponujące zasięgiem 100 metrów, co też jest skuteczną metodą wykrycia drona.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.