Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 12 października 2015 
    

SanDisk i HP partnerami w rozwoju ReRAM


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 20:57
(1)
W 2008 roku HP oficjalnie pochwalił się wynalezieniem nowego rodzaju elementu elektronicznego. Memrystor, bo to o nim mowa, w rzeczywistości jest komórką pamięci typu rezystancyjnego, nazywaną też ReRAM. Kluczowym jej elementem jest region o kontrolowanym stopniu oporności. Komórka tej pamięci mieści się na przecięciu linii adresowej i sterowania, co jest rozwiązaniem już od dawna stosowanym w informatyce. Mimo deklaracji HP sprzed pięciu lat, że nowy rodzaj pamięci w ciągu 2-3 lat pojawi się na rynku, nic się w tej kwestii nie zmieniło. Nie pomogło, że HP wspierał we wdrożeniu tej technologii Hynix - sprawy utknęły w martwym punkcie.

Jak się okazuje HP najwyraźniej wiąże nadal duże nadzieje z ReRAM, skoro namówił do współpracy znaną zwłaszcza z urządzeń wykorzystujących pamięć Flash NAND firmę SanDisk. Jest to to o tyle ciekawe, że w odróżnieniu od Hynixa SanDisk jest firmą dostarczającą swoje wyroby użytkownikowi końcowemu, a nie producentem podzespołów, jak to jest w przypadku Hynixa. We współpracy z HP SanDisk ma opracować nową klasę produktów, oznaczonych SCM (Storage Class Memory), będących napędami SSD tysiąc razy szybszymi niż dotychczasowe rozwiązania tego typu oparte na pamięci Flash. Pozwala to także na stworzenie zupełnie nowej architektury komputera, co zapewne zechce wykorzystać HP w swoich produktach.
Z informacji prasowej poza faktem nawiązania współpracy pomiędzy tymi dwoma firmami nie dowiedzieliśmy się ani słowa o terminach dostępności nowej technologii na rynku. Należy pamiętać także o powiązaniu SanDiska z Toshibą, firmie podobnie jak Hynix specjalizującej się w dziedzinie pamięci, lecz uważanej przez wielu za dysponującą dużo większym doświadczeniem niż jej koreański konkurent. Eksperci przypuszczają, że na półkach sklepowych urządzenia z pamięcią ReRAM zobaczymy najwcześniej w 2020 roku.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. jesli kiedykolwiek zobaczymy memrystory (autor: RusH | data: 13/10/15 | godz.: 20:51)
    to nie beda one miec nic wspolnego z HP

    HP jest obecnie uznawany za zombie na rowni pochylej, powoli lecz pewnie kroczacy ku upadkowi
    http://www.wired.com/...-cisco-dell-emc-ibm-oracle

    'the machine' okazal sie wielka sciema, Fiorina i ten nowy juz wyrzucony imbecyl przekrecili HP na miliardy i nie ma na horyzoncie nic co by moglo ta firme uratowac


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.