Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 12 października 2015 
    

Apple o różnicy pomiędzy oboma wersjami SoC A9


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 21:04
(2)
SoC A9, będący sercem nowej generacji smartfonów Apple, czyli iPhone 6s i iPhone 6s Plus, posiada dwie wersje. Jedną produkowaną w zakładach Samsunga, drugą przez TSMC. Ten ostatni, produkowany w technologii 16nm, ma nieco większy rozmiar, niż produkowany przez Samsunga w procesie litograficznym 14nm. Okazuje się, że produkt TSMC ma nieco lepsze właściwości niż dzieło Samsunga.

Według serwisu GSMArena, przetestowane zostały obie wersje iPhone'a 6s pod kątem porównania właściwości SoC A9 obu odmian. Pod względem wydajności oba smartfony nie odbiegały od siebie, ciekawiej się zrobiło podczas testów obciążeniowych. 30-minutowy test polegający na robieniu zdjęć w trybie TimeLapse rozładował iPhone z SoC Samsunga do 84%, zaś z układem produkcji TSMC do 89%. Filmowanie z rozdzielczością 4K w obu przypadkach wyczerpało baterię o 9%. Następnie wyeksportowano stworzony materiał w programie iMovie, co przyniosło baterii smartfona z układem Samsunga rozładownie do 60% pojemności, zaś w przypadku urządzenia z SoC TSMC do 66%. Na koniec przetestowano oba smartfony GFXBenchem, przez co stan naładowania "samsungowego" iPhone zmniejszył się o 5%, a jego konkurenta o 4%.
W App Store pojawiła się już aplikacja, która pozwala określić, jaki SoC jest zainstalowany w iPhone 6s i 6s Plus. Niestety, trudno jest to sprawdzić przed zakupem smartfona.
Według Apple rzeczywista różnica pod względem żywotności baterii nowego iPhone'a z uwzględnieniem różnicy pomiędzy zastosowanymi SoC nie przekracza 2-3%, a test z maksymalnym obciążeniem tego układu nie odzwierciedla rzeczywistego zużycia energii i jest mylący.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ale wtopa (autor: GULIwer | data: 14/10/15 | godz.: 18:09)
    nawet własnych klientów, kupujących "to samo" podzielili

  2. pewnie z prockami tsmc (autor: Kosiarz | data: 14/10/15 | godz.: 21:53)
    Beda teraz chodzic na aukcjach za 100 wiecej :P

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.