Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 12 października 2015 
    

Spadek cen układów DRAM we wrześniu


Autor: Giray | źródło: nvworld.ru | 22:18
(1)
Eksperci serwisu transakcyjnego DRAM Exchange zaprezentowali ostatnie statystyki sprzedaży pamięci RAM dla laptopów i komputerów stacjonarnych, odnotowując spadek cen pamięci we wrześniu.
Po cenach pamięci chyba najlepiej widać, że nadzieje pokładane w premierze Windows 10 okazały się przejawem nadmiernego optymizmu, gdyż przy mniej więcej stałej sprzedaży smartfonów i serwerów to właśnie spadek sprzedaży komputerów stacjonarnych i laptopów zmniejsza popyt na układy pamięci, przyczyniając się do spadku ich cen. Dyskusyjne natomiast pozostaje powiązanie spadku sprzedaży tych urządzeń z sytuacją w światowej gospodarce, gdyż podobnie jak przed paroma laty sprzedaż komputerów stacjonarnych spadła z powodu ekspansji laptopów, tak teraz te dwa segmenty odnotowują spadek sprzedaży z powodu wzrastającej popularności urządzeń mobilnych.

Według pojawiających się prognoz w przyszłym roku tempo spadku cen pamięci może być większe niż w przypadku analogicznego okresu roku bieżącego.
Obecnie rynek zdominowany jest przez układy pamięci produkcji Samsunga, Hynixa i Microna. Wszystkie te trzy firmy pracują nad wdrożeniem 17nm procesu technologicznego do produkcji pamięci DRAM, co zmniejszy zużycie energii i zwiększy gęstość upakowania komórek pamięci, jednak trudno będzie tym producentom odzyskać nakłady związane z inwestycjami w nową technologię.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Czyżby (autor: Duke Nukem PL | data: 13/10/15 | godz.: 22:36)
    bańkowo-kredytowa pułapka banksterów?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.