Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 14 października 2015 
    

Windows wzmacnia swoją pozycję w sektorze korporacyjnym


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:52
Microsoft poinformował o wzroście sprzedaży podaży smartfonów i tabletów z systemem Windows dla segmentu korporacyjnego.
W drugim kwartale tego roku urządzenia z Windows osiągnęły udział w tym segmencie rynku 6% dla smartfonów i 10% dla tabletów. W przypadku tych ostatnich po raz pierwszy został osiągnięty wynik dwucyfrowy. W całym drugim kwartale rynek korporacyjny wchłonął 89,3 mln smartfonów i 19,6 mln tabletów.

Dynamika sprzedaży tabletów z systemem Windows wzrosła w porównaniu z pierwszym kwartałem o 42%, co było głównie zasługą tabletu Microsoft Surface Pro 3. Należy jednak pamiętać, że najnowsza generacja urządzeń mobilnych Microsoftu, czyli tablet Surface Pro 4, laptop Surface Book i trzy nowe smartfony Lumia miały swoją premierę w czwartym kwartale, więc ich wpływ na rynek dopiero zacznie być uwzględniany w statystykach sprzedaży. Ponadto analitycy przewidują wzrost zainteresowania tabletami z Windows 10 jako alternatywą dla laptopów, z racji ich mniejszej masy, dzięki czemu są one wygodniejsze podczas podróży.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.