Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 16 października 2015 
    

TSMC sceptycznie o rynku półprzewodników w 2015 roku


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:02
(1)
TSMC przed kilkoma dniami poinformował o wynikach trzeciego kwartału. Pod względem przychodów nie jest tak źle: rok do roku wzrosły one o 1,7% w porównaniu do poprzedniego kwartału - o 3,4% (do 6.5 miliarda dolarów). Jednak zysk netto za ostatni kwartał zmniejszył się o 5%, a za rok - o 1,3% (do 2.3 miliarda dolarów). Czwarty kwartał zapowiada się jeszcze gorzej. Według szacunków TSMC przychody w czwartym kwartale w stosunku do trzeciego kwartału spadną o 4-5%, podczas gdy w całym 2015 roku rocznych przychodów ma być więcej o 10-11% w stosunku do całego 2014 roku. Wyniki trzeciego i czwartego kwartału wskazują na spadający popyt na półprzewodniki.

W obecnym roku TSMC już trzykrotnie prognozował pogorszenie bieżących i prognozowanych wyników finansowych. W kwietniu tego roku TSMC szacował na koniec roku wzrost rynku półprzewodników o 4%. W lipcu spółka obniżyła prognozę wzrostu do 3%. Ostatnia prognoza mówi o zerowym wzroście na rynku półprzewodników w 2015 roku.
Na początku tego roku TSMC spodziewał się wzrostu produkcji o 10%. W lipcu prognozy mówiły już o 6% wzroście. Niższe przychody zmusiły firmę do ograniczenia planowanych inwestycji w zwiększenie mocy produkcyjnych oraz innych wydatków inwestycyjnych z 10,5- 11 mld $ do 8 mld $. Jest po poniżej poziomu z 2012 roku, kiedy wydatki inwestycyjne wyniosły 8,32 mld $. W przyszłym roku tajwański producent planuje jednak zwiększyć poziom inwestycji względem roku bieżącego.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. jestem ciekaw jaki wpływ na te gorsze wyniki ma japko (autor: Sławekpl | data: 19/10/15 | godz.: 20:08)
    i produkcja ich SoC u Samsunga
    za to nie dziwi mnie wcale zmniejszenie zysku, musieli dać lepsze warunki aby japko zdecydowało się na produkcję układów w dwóch różnych firmach w innych technologiach
    coraz więcej ARM tłuką chińskie firmy które dostały sporo kasy od państwa na rozwój
    zmniejszenie produkcji w TSMC tak, ale nie ogólnie


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.