Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 16 października 2015 
    

Nowa konsola Nintendo ma pracować także i w trybie przenośnym


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:13
(5)
Od jakiegoś czasu Nindendo pozostaje w cieniu Microsoftu i Sony. Nie oznacza to, że japoński producent odpuścił sobie ten rynek, o czym mogłaby świadczyć decyzja o przeniesieniu części znanych tytułów na smartfony. Wiadomo przecież od jakiegoś czasu o opracowywaniu nowej konsoli, oznaczonej symbolem NX, lecz informacje, które docierają na jej temat z powodu restrykcyjnej polityki informacyjnej Nindendo można określić mianem szczątkowych.

Niemniej jednak wygląda na to, że koncepcja nowej konsoli Nindendo może być bardzo ciekawa. Otóż pad konsoli ma posiadać wyświetlacz i w przypadku, gdy straci on połączenie z konsolą może pełnić rolę jej przenośnej odmiany. Byłoby to niejako połączenie obu linii konsol Nindendo, gdyż firma ta miała w swojej ofercie zarówno modele przenośne jak i też stacjonarne.
Z innych źródeł wiadomo natomiast, że nowa konsola Nindento oparta jest na zaawansowanej technologii. Ostatni raport kwartalny AMD wspomina o pracach "czerwonych" nad jeszcze jednym APU przeznaczonym do konsoli, najprawdopodobniej układ ten ma znaleźć zastosowanie w nadchodzącym urządzeniu Nindendo. Nie stanie się to jednak wcześniej niż w połowie przyszłego roku, gdyż AMD ma zacząć wysyłkę gotowych układów do odbiorcy w drugiej połowie przyszłego roku, co jest zgodne z pogłoskami na temat premiery nowej konsoli. Zbliżającą się premierę potwierdza też rozsyłanie przez Nindendo zestawów SDK do producentów gier.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. O 20 lat za późno... (autor: Tomasz | data: 19/10/15 | godz.: 13:20)
  http://www.geeksaresexy.net/...keep-game-progress/

 2. ... (autor: radonix | data: 19/10/15 | godz.: 21:03)
  Niekoniecznie w cieniu (piszę to jako posiadacz new 3DS XL oraz WiiU :-D).
  Po prostu inny target.
  U Nintendo stawiają na grywalność i (czasami) dziwne, nietuzinkowe podejście do rozrywki.

  Dziwię się, że nie promuje się - nawet na siłę! - takich hitów jak Super Mario 3D Land czy też Super Mario 3D World - rozrywka przez duże ''R''. :-)


 3. Ad. 2 (autor: P.J._ | data: 20/10/15 | godz.: 09:21)
  Nie dziw się, że w Polsce każdy użytkownik Nintendo jest traktowany jak dzieciak, albo dziwoląg. Popatrzmy jak to wygląda we Francji, czy Portugalii. Ludzie zapominają, że magię gier tworzy pomysł i wykonanie, a nie gigaherce (gracze starej daty znają takie określenie jak miodność). Żyjemy w kraju Januszów, którzy potrafią powtarzać schematy, jaki "Ajfon" jest gówniany, chociaż nigdy go nie używali, albo że Windows 10 jest złym systemem, bo ich szpieguje. Na pewno Microsoft ma ważny cel dowiedzieć się, jakie pornole ma na dysku typowy Seba, albo jaką "laskę" bajeruje przez internet. To jest to... W czasach, gdy 90 procent stron internetowych śledzi poczynania internauty, wysyłanie statystyk do producenta systemu raczej nie powinna nikogo dziwić. No, chyba że ktoś pracuje nad bronią biologiczną, albo przygotowuje zamachy terrorystyczne. Jednak w tym przypadku sądząc po tym, co wyśpiewał Snowden, nawet jeśli trochę ubarwił metody NSA nie potrzebuje Windows 10 do całkowitej inwigilacji. A wracając do tematu, pamiętaj, że Polak w Kubotach i białych frotowych skarpetach niekoniecznie zrozumie wielkość firmy spod znaku "N".

 4. ... (autor: radonix | data: 20/10/15 | godz.: 12:16)
  @3 P.J._

  Powiem tak: byłoby źle, gdyby Nintendo nie istniało. Może i jest to nisza, ale jakże piękna i znacząca - kto nie odkrył jej czaru, ten dużo stracił ;-)

  PS. Mam tylko uwagę/pretensję, co do ostatnich poczynań wielkiego ''N'', związanych z odwracaniem uwagi graczy i wciskanie im dziwacznych figurek Amiibo, zamiast skupić cały swój potencjał na nowych grach :-(


 5. @Up (autor: loccothan | data: 22/10/15 | godz.: 08:56)
  Fajnie że N będzie miało next-Gena.
  Mam do dziś N64 ;-)
  A wracając do tematu chodzą plotki że nowy N będzie małym Kwadratowym pudełeczkiem z wieczkiem ;-) a w środeczku Custom-Fury Nano. Ogółem i tak całość robi dla nich AMD/ATI, oczywizda Zen.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.