Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 19 października 2015 
    

TSMC może stać się wyłącznym producentem SoC A10 dla iPhone 7


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:49
(1)
Zamówienie na produkcję SoC A9 dla smartfonów iPhone 6s i 6s Plus zostało podzielone pomiędzy TSMC i Samsunga. Pierwsza z wymienionych firm produkuje ten układ w technologii 16 nanometrów, a druga w 14 nanometrów. Ostatnio zrobiło się na ten temat dość głośno z powodu różnic w parametrach obu wersji SoC. Oliwy do ognia dolało tu stwierdzenie Apple, mówiące o 2-3% różnicy parametrów, czyli niewiele przekraczających poziom błędu statystycznego, podczas gdy niezależne testy wykazywały różnice dochodzące nawet do 20% czasu pracy na baterii w przypadku niektórych testów. Najwyraźniej ta sytuacja skłoniła Apple do zamówienia całości produkcji SoC A10, przeznaczonego dla iPhone 7, w TSMC.

Tak przynajmniej twierdzi serwis SamMobile. Nie jest to w żadnym stopniu zaskakujące, gdyż tajwański producent był jedynym wytwórcą układów A8 przeznaczonych dla iPhone 6 i 6 Plus. Nie należy jednak zapominać, że do rozpoczęcia masowej produkcji pozostało jeszcze około pół roku, a przez ten czas wiele może się jeszcze zmienić.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Czyli jakość chipów drugiej kategorii? (autor: Xclusiv | data: 20/10/15 | godz.: 22:59)
    Teraz każdy fan iP zanim kupi swoją wymarzoną zabawkę to pierwsze co będzie robić to sprawdzać jaki procek ma ich egzemplarz. A potem uśmiech na twarzy albo wielki smutek... :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.