Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 20 października 2015 
    

Rośnie udział iOS na rynku smartfonów


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:34
W sierpniu, niedługo przed premierą iPhone 6s i 6s Plus, zaczął rosnąć udział produktów Apple wśród smartfonów na głównych rynkach. Tak podaje nowy raport Kantar Worldpanel, ma który zwrócił uwagę serwis AppleInsider. Według wspomnianego raportu, który obejmuje okres trzech miesięcy, zakończony w sierpniu 2015 roku, udział iOS w Chinach, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Australii i Japonii, wzrósł w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego. Odbyło się to kosztem Androida, który zanotował spadek.

Najwyższy wzrost iOS odnotowano w Australii, gdzie jego udział w rynku zwiększył się o 8,5 punktu procentowego w stosunku do roku poprzedniego i osiągnął 37,8%. Android z kolei stracił 11,2 punktu procentowego i spadł do 53,1%. Raport podkreśla, że pomimo wzrostu sprzedaży Galaxy S6, obecny flagowiec Samsunga nie jest zagrożeniem dla Apple i jego smartfonów iPhone.
Trudno w tej chwili mówić o jakimś konkretnym wpływie debiutu iPhone 6s i 6s Plus na rynek, gdyż jest jeszcze za wcześnie na konkretne wyniki jego sprzedaży, warto jednak pamiętać, że w sierpniu 11% właścicieli smartfonów z iOS planowało kupić nowe tego typu urządzenie w ciągu 3 miesięcy. Z tej grupy 87% użytkowników preferuje urządzenia Apple. Android z kolei musi walczyć o swoją pozycję na rynku, która choć jest zauważalnie silniejsza niż iOS, to jednak słabnie w ostatnich miesiącach.
Przy okazji mogliśmy się dowiedzieć z tego raportu, że w okresie ​​od sierpnia 2015 r. iPhone 6 i 6 Plus były najlepiej sprzedającymi się smartfonami w największych miastach Chin.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.