Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 21 października 2015 
    

Band i Stripe - elastyczne baterie Samsunga


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:48
(1)
Samsung już od dawna dominuje na rynku wearables. Niestety, tak niewielkie urządzenia są zbyt małe, aby dało się w nich umieścić baterię o odpowiedniej pojemności. Jednak i na to znaleziono sposób. Na niedawno zakończonych targach InterBattery 2015 w Seulu Samsung pokazał elastyczne baterie o nazwach Band i Stripe. Odpowiednie ich zastosowanie powinno znacznie wydłużyć czas korzystania na przykład z "inteligentnych" zegarków.

Pasek z baterią może mieć w zasadzie dowolną postać, gdyż grubość samej baterii wynosi tylko 0,3 mm. Nowe rozwiązanie wykorzystuje wiele z najnowszych osiągnięć firmy i według jego twórców posiada większą gęstość energii niż inne tego typu rozwiązania. Niestety Samsung nie posłużył się tu żadnymi konkretnymi danymi.
Koncepcja baterii jest dostosowana do "inteligentnych" zegarków i pozwala według Samsunga wydłużyć czas korzystania z tych urządzeń o 50%. Testy tego rozwiązania wykazały także, że bateria może być wygięta ponad 50 000 razy nie tracąc swoich właściwości. Przy okazji Samsung pokazał też prototyp "inteligentnego" zegarka, wykorzystujący tego rodzaju baterię. Pierwsze tego typu urządzenie zobaczymy na rynku już w przyszłym roku.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. warto by umieścić zdjęcie tego prototypu (autor: Sławekpl | data: 23/10/15 | godz.: 20:19)
    zamiast samej bakterii i to jeszcze w formie ogniw a nie elastycznej, elastyczny to ja widzę tylko pasek...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.