Brytyjska firma zaprezentowała procesor graficzny ARM Mali-470, przeznaczony do urządzeń noszonych i "Internetu przedmiotów". Według producenta nowy układ zapewni tym urządzeniom jakość grafiki znaną ze smartfonów i pozwoli używać interfejsu graficznego tam gdzie ilość energii jest bardzo ograniczona. Czyli w "inteligentnych" zegarkach, domowych routerach, panele sterowania urządzeń przemysłowych i sprzętu medycznego do monitorowania parametrów fizjologicznych.
Nowy układ w porównaniu z popularnym procesorem graficznym Mali-400 zużywa o połowę mniej energii i ma dwukrotnie wyższą efektywność energetyczną. Zdaniem jego twórców, Mali-470 w wersji jednordzeniowej posiada optymalną wydajność dla ekranów o rozdzielczości 640 x 640 pikseli, a w wersji wielordzeniowej dla ekranów o większej rozdzielczości.
W porównaniu z Mali-400 jego następca zajmuje 10% mniej miejsca w strukturze krzemowej. Mali-470, podobnie jak jego poprzednik, obsługuje OpenGL ES 2.0, więc twórcy oprogramowania nie będą musieli zmieniać swoich produktów. Nowy GPU obsługuje zarówno 32-bitowe rdzenie Cortex-A7, jak i 64-bitowe Cortex-A53. Pierwszy SoC z nowym układem graficznym ma pojawić się pod koniec przyszłego roku, a pierwsze urządzenia na początku 2017 roku.
K O M E N T A R Z E
Jeszcze nikt nie napisał komentarza.
D O D A J K O M E N T A R Z
Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.