Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 21 października 2015 
    

Budżetowego smartfona Samsunga nie kupimy w Holandii


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:28
(6)
Od jakiegoś czasu było wyraźnie widać, że Samsungowi mocno zależy na utrzymaniu silnej pozycji w segmencie najtańszych smartfonów. Jest to trudne zadanie, gdyż konkurencja z jednej strony jest wśród urządzeń kosztujących poniżej 250 euro chyba największa, co zawdzięczamy głównie chińskim producentom, z drugiej marże są z kolei najniższe. Nie ma też aż takiego znaczenia marka produktu. W tym celu Samsung nawet wypuścił na rynek smartfony z serii Galaxy E, jednak najwyraźniej oczekiwania producenta wobec tych urządzeń okazały się zbyt wygórowane. Może to zaowocować rezygnacją Samsunga ze sprzedaży najtańszych smartfonów w Holandii i być może jeszcze w kilku innych krajach europejskich.

Potwierdzają to przedstawiciele Samsunga. Zaprzestanie sprzedaży na rynku holenderskim smartfonów kosztujących poniżej 250 euro ma nastąpić w najbliższym czasie i prawdopodobnie dotyczyć też będzie kilku innych rynków. Nie oznacza to jednak, że południowokoreański producent całkiem zrezygnuje z produkcji najtańszych smartfonów, gdyż na pozostałych rynkach europejskich będą one nadal sprzedawane.
Oznacza to, że Samsung zmienia akcenty na rynku smartfonów i różnicuje swoją ofertę w zależności od rynku. Biorąc pod uwagę, że w Indiach taka strategia odniosła skutek, Samsung ma zamiar ją stosować także i w innych krajach.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. mniejsze zaplecze serwisowe, to ma nawet sens (autor: Sławekpl | data: 23/10/15 | godz.: 20:41)
  skoro sprzedawali małe ilości, tylko Samsung coś odpuszcza dla innych, nie przeceniają się zbytnio? nie mają wyrobionej rzeszy fanatyków jak japko, kupując ich sprzęt patrzy się co on ma, a nie że jest to model z wyższym numerkiem :P
  jakby zeszli z marży to by ten sprzęt schodził, za 250$ można kupić nieźle wyposażonego chińczyka, znacznie lepiej niż seria Galaxy A która jest wyżej wyceniana


 2. Hmm (autor: loccothan | data: 24/10/15 | godz.: 03:57)
  Powiem Ci że Huewaii jest naprawdę OK Smartphonem, mam z 16GB dodatkiem, Gry śmigają, WinAmp Wi-Fi też OK. A takiego lepszego jak Hero masz chiba za 1200zł ;-)

 3. loccothan mam 3x Pro od Huawei (autor: Sławekpl | data: 24/10/15 | godz.: 11:01)
  także wiem jak ich nakładka pracuje, działa ale rewelacja to nie jest, pełno błędów i irytujących niedoróbek
  brak obsługi exFAT i NTSF, fon który ma ekran FullHD i nagrywać możesz też w FullHD, ale plik może mieć max 4GB, zestaw ikon możesz pobrać, tak, o ile pojedziesz do Chin i tam to zrobisz, u nas nie założysz konta na ich serwisie - a musisz jeśli chcesz od nich coś pobrać, zdjęcia są w miarę ok, ale panorama składana z zębami, dotyk - czasem musisz kliknąć 2-3 razy aby coś zadziałało, apka do obsługi routera mobilnego ich produkcji nie działa na ich fonie???? aktualizacje są tylko przez pół roku od wydania fona
  ja na pewno więcej od nich nie kupię fona i nikomu nie polecam


 4. @Up (autor: loccothan | data: 24/10/15 | godz.: 15:35)
  Uff to luz ;-) Ja uzywam do odsłuchu Radia + Zdjęcia
  Do dzwonienia mam złotą Nokię :D -> przynajmniej trzyma baterię >2 tygodnie.
  Ale aż takich wad jak Ty nie zuważyłem. OMG


 5. loccothan jak mało dzwonię to też sporo wytrzymuje (autor: Sławekpl | data: 25/10/15 | godz.: 02:58)
  tydzień spokojnie, a jak częściej go włączam to te 3-4 dni, więc tragedii z bakterią nie ma, ale wady które wymieniłem mnie zbyt irytują, dochodzi jeszcze obsługa kart max 32 GB, dla mnie to na styk aby podręczny zestaw FLAC mieć i nie musieć co miesiąc wyciągać karty, chciałbym 64GB, wtedy mam spokój na dłużej - znacznie dłuższa play lista ;)
  dostęp do karty tylko po wyjęciu baterii to też minus


 6. kolejna "ciekawostka" z EMUI w Huawei (autor: Sławekpl | data: 27/10/15 | godz.: 23:51)
  po zmianie czasu
  systemowy zegar w narożniku wyświetla prawidłową godzinę, ale już nakładka podaje w okienku godzinę później, alarmy całe szczęście uruchamiają się prawidłowo
  za kilka dni to się wyrówna ale powinno to wskoczyć od razu, chyba że przestawię na manualną zmianę czasu, to wtedy będzie ok, tylko nie po to mam smartfona aby to ustawiać ręcznie przy każdej zmianie czasu ... sic!!!


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.