Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 9 października 2002 
    

Intel: "Zmień swój świat"


Autor: DYD | źródło: CompLex | 19:14
(1)
Trwa organizowana przez firmę Intel we współpracy z programem "Internet w Szkołach - Projekt Prezydenta RP" ogólnopolska akcja edukacyjna "Zmień swój świat", której celem jest popularyzacja wykorzystania nowych technologii. Kierowana do młodzieży szkolnej, grona pedagogicznego oraz rodziców i wszystkich zainteresowanych akcja ma na celu przygotowanie młodzieży do pełnego wykorzystania możliwości, jakie oferują komputery PC i Internet. Współorganizatorami akcji są magazyn CHIP, portal Wirtualna Polska oraz firmy Canon, Creative Labs, Samsung, Microsoft.

W ramach akcji odbędzie się 600 prezentacji w 288 szkołach - gimnazjach, technikach i liceach w 96 miastach na terenie całego kraju. Zajęcia będą zawierały liczne demonstracje edukacyjnego i domowego zastosowania komputerów PC. Prowadzący zajęcia pokażą, jak szukać potrzebnych informacji, jakie są sposoby nowoczesnego komunikowania się oraz jak efektywnie korzystać z komputerowych słowników, leksykonów, encyklopedii i programów edukacyjnych, także tych służących do nauki języków obcych. Zaprezentują ponadto możliwości domowego zastosowania Internetu - od wykorzystania serwisów informacyjnych, poprzez planowanie podróży, po zaawansowane usługi sklepów i banków internetowych. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się również jak wykorzystać komputery do cyfrowej obróbki obrazu i dźwięku.

Akcja skierowana jest do wiodących szkół w poszczególnych regionach. Cykl prezentacji rozpoczął się we wrześniu i będzie trwał do 15 grudnia 2002 roku. W każdej szkole odbędą się po co najmniej dwie prezentacje - jedna wyłącznie dla młodzieży tejże szkoły, a druga dla młodzieży z innych szkół, rodziców i społeczności lokalnej.

Po zakończeniu akcji - sprzęt komputerowy używany podczas zajęć zostanie przekazany tym szkołom, które najlepiej przygotują się do udziału w akcji. Tym samym do szkół trafią między innymi 32 komputery, 32 monitory, 5 projektorów multimedialnych, 8 ekranów i 8 drukarek. Łączna wartość sprzętu przekracza ćwierć miliona złotych.

Więcej informacji wraz z programem prezentacji można znaleźć pod adresem: www.zmienswojswiat.wp.pl/

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Zmienie swoj swiat (autor: Poke | data: 10/10/02 | godz.: 11:08)
    jak bede miec pieniadze: sprzedam PIII i kupie AMD Athlon.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.