Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 23 października 2015 
    

Nowe pamięci NOR-Flash od Microna


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:21
(2)
Obecny rynek pamięci nieulotnych jest zdominowany przez pamięć NAND Flash.Nie należy jednak zapominać, że istnieją inne tego typu rozwiązania produkowane seryjnie. Jednym z nich jest pamięć typu NOR Flash, która mimo mniejszych pojemności jest znacznie szybsza od swojego bardziej popularnego odpowiednika. Pamięć NAND Flash wygrała w tej rywalizacji dzięki dużo wyższej gęstości zapisu danych, jednak istnieją obszary zastosowań, w którym nie ma ona żadnych szans pokonać pamięci typu NOR Flash, która ma zastosowanie w elektronice przemysłowej, przemyśle lotniczym i wielu innych urządzeniach, gdzie ważniejsza jest szybkość niż pojemność.

Niedawno Micron wprowadził do swojej oferty nowy rodzaj pamięci NOR Flash z ulepszonym interfejsem. Według producenta nowa pamięć jest znacznie szybsza niż zwykła NOR Flash z interfejsem szeregowym, ba, szybsza nawet niż NOR Flash z interfejsem równoległym. W odróżnieniu od starszej wersji używa tylko 11 linii sygnałowych zamiast dotychczasowych 40, dzięki stworzeniu uproszczonego typu interfejsu. Losowy dostęp do tej pamięci zajmuje 83 ns, zaś odczytanie dwóch kolejnych bajtów to kwestia tylko 2,5 ns. Odczyt odbywa się z prędkością do 400 MB/s, a zapis - 300 MB/s.
Sample inżynieryjne Micron XTRMFlash, bo tak zostały nazwane te pamięci, mają pojemność od 128 Mb do 2 Gb.
 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. jak rozumiem te dane to dla jednej kości (autor: Sławekpl | data: 25/10/15 | godz.: 22:54)
  bo jeśli dla karty w której czasem jest ich kilka to parametry nie powalają
  mogliby się skusić i zrobić jakiś nośnik na M.2 Ultra na nich, pewnie można by te kości połączyć w RAID0 o ile mają odpowiedni kontroler,
  nic nie wspominają o trwałości i liczbie możliwych cykli zapisu hmm...


 2. NOR Flash nie stosuje sie (autor: pandy | data: 29/10/15 | godz.: 00:32)
  z powodu predkosci ale z powodu bezpieczenstwa danych oraz zdolnosci dostepu losowego - zazwyczaj startup code ewentualnie caly kod ladowany jest wlasnie do NOR - NAND sa zawodne i umozliwiaja dostep blokowy...
  Urzadzenia z kodem w NAND najpierw przepisuja kod do RAM a pozniej dopiero startuja ten kod juz RAM.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.