Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 27 października 2015 
    

Xiaomi pracuje nad ekranem rozpoznającym siłę nacisku


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:44
(3)
Istotnym novum zaprezentowanych na początku września smartfonów iPhone 6s i 6s Plus jest ekran dotykowy rozpoznający siłę dotyku, noszący nazwę 3D Touch. Nowy iPhone nie jest co prawda pierwszym urządzeniem Apple wykorzystującym to rozwiązanie, gdyż wcześniej zostało ono użyte w inteligentnych zegarkach Watch pod nazwą Force Touch. iPhone 6s też nie jest pierwszym smartfonem, gdzie wykorzystano tego rodzaju rozwiązanie, gdyż kilka tygodni wcześniej Huawei przedstawił swój smartfon Mate S, gdzie można znaleźć analogiczne rozwiązanie.

Przykład Apple i Huawei najwyraźniej zainspirował innych producentów tych urządzeń. Wiadomo już, że ekran rozpoznający siłę nacisku znajdziemy w mającym pojawić się w styczniu Samsungu Galaxy S7. Wiadomo, też, że nad podobnym rozwiązaniem pracuje i Xiaomi. Nie wiadomo jednak, czy tworzy swoją technologię od podstaw, czy też współpracuje z inną firmą, na przykład z Synaptics. Ta ostatnia możliwość jest dosyć prawdopodobna, gdyż Xiaomi i Synaptics współpracowały już wcześniej, dzięki czemu produkty Xiaomi korzystają z rozwiązań opracowanych przez Synaptics.
Pojawiły się także informacje, mówiące, że ekran dotykowy Galaxy S7 też został opracowany we współpracy z Synaptics.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Już widzę (autor: kombajn4 | data: 28/10/15 | godz.: 20:53)
    oczami wyobraźni te gry w których np siła ciosu zależna od siły nacisku - no i ca za tym idzie te popękane ekrany ;)

  2. kombajn4 robią coraz lepsze zabezpieczenia, folie (autor: Sławekpl | data: 28/10/15 | godz.: 21:14)
    pancerne szybki czy obudowy to musieli coś wymyślić aby ludzie sami psuli fony i kupowali nowe, przecież gwarancja nie obejmie uszkodzeń spowodowanych zbytnią siłą użytą do wystrzału :P

  3. Mnie ciekawi też... (autor: InsaneInMe | data: 30/10/15 | godz.: 16:32)
    ...Ten ekran odporny na rozbicie nad którym pracuje Motorola :-) 3d Touch w wersji Xiaomi może być ciekawy... Właśnie ich fon po raz dwudziesty spadł na ziemię i nic mu nie jest :-) ciekaw jestem jak by się zachował rrozciąganięty amoled hue hue

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.