Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 27 października 2015 
    

Płyta główna Biostar Hi-Fi Z170Z5 obsługuje DDR3 i DDR4


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:54
(1)
Biostar niedawno wprowadził na rynek płytę główną formatu ATX oznaczoną symbolem Hi-Fi Z170Z5. Oparta jest ona na chipsecie Intel Z170 z gniazdem procesora LGA 1151 i przystosowana jest do pracy z procesorami Intel Skylake.
Główną cechą Hi-Fi Z170Z5 jest to, że może działać z dwoma rodzajami pamięci, czyli ze starymi DDR3 i nowymi DDR4. Warto zauważyć, że chociaż CPU Skylake mogą pracować z dowolną pamięcią DDR3 pamięci, Intel zaleca stosowanie DDR3L z napięciem zasilającym 1.35V. Moduły pracujące z napięciem 1,5 V lub wyższym mogą spowodować uszkodzenie procesora.

Na płycie głównej znajdują się dwa rodzaje gniazd pamięci dla każdego jej typu. Oczywiście nie mogą one działać jednocześnie. Maksymalna obsługiwana ilość pamięci wynosi 16 GB dla DDR3L i 32GB dla DDR4.
Nowa płyta główna jest wyposażona w dwa sloty PCIe 3.0 x16, jeden PCIe 3.0 x1 i trzy PCI. Aby podłączyć pamięć masową należy użyć jedno z czterech gniazd SATA 6 Gb/s albo jedne SATA Express. Na tylnym panelu znajdziemy dość dużo złącz: cztery USB 3.0, dwa USB 2.0, PS/2, VGA, DVI, HDMI, Gigabit Ethernet i trzy gniazda audio. Warto pamiętać, że większości płyt głównych posiada na tylnym panelu najczęściej dwa porty USB 2.0 i jeden USB 3.0.
Nazwa płyty sugeruje wysoką jakość generowanego dźwięku. Tak obiecuje Biostar. Nie należy jednak spodziewać się czegoś nadzwyczajnego, ponieważ podsystem audio płyty głównej wykorzystuje układ Realtek ALC892.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. no co za bzdury w tym opisie (autor: Sławekpl | data: 28/10/15 | godz.: 21:10)
    płyta ma 6x SATA, dwa są zamiennie z SATAe jeśli nie podłączymy tam takiego nośnika, o co nie trudno :P
    nie wiem jakie płyty mają tylko łącznie 4 złącza USB na tylnym panelu ale chyba Biostara, bo wszystkie płyty prócz TmITX mają więcej, układ dźwiękowy to porażka zwłaszcza że zabrakło jakiegokolwiek wyjścia cyfrowego,
    dodatkowo brak M.2 na płycie z Z170 to już kalectwo
    nie dziwię się że nikt ich płyt nie chce do nas sprowadzać, takie wynalazki to niech w Chinach sprzedają :P


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.