Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 27 października 2015 
    

Toshiba potwierdziła pogłoski o sprzedaży biznesu matryc światłoczułych


Autor: Giray | źródło: thg.ru | 23:28
Niedawno pojawiły się pogłoski o tym, że Toshiba ma zamiar wycofać się z produkcji matryc światłoczułych. Wczoraj zostały one potwierdzone przez tę firmę. Dowiedzieliśmy się przy okazji, że ta część japońskiej firmy ma być sprzedana Sony, czyli praktycznie po sąsiedzku. Toshiba ma zamiar całkowicie wycofać się z tego segmentu swojej działalności i skupić się na bardziej dochodowych obszarach działalności.

Sprzedaż będącej własnością Toshiby fabryki w Oita ma zostać sfinalizowana przed końcem roku finansowego, czyli do marca 2016 r. Nie podano żadnych informacji o aspekcie finansowym tej transakcji, jednak pojawiły się pogłoski mówiące o 164,68 mln $, które ma zapłacić Sony. Dodatkowo Toshiba ma zaprzestać produkcji diód LED o białym kolorze świecenia. Jest to związane z restrukturyzacją tej firmy. Zaś dla Sony będzie to okazja wzmocnienia własnego działu produkcji matryc światłoczułych, który zapewnia tej firmie spore dochody.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.