Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Wtorek 27 października 2015 
    

Co zrobić ze starymi komputerami i laptopami w firmie?


Autor: Artykuł reklamowy | 21:45
(4)
Stary sprzęt komputerowy lub taki, który już nie jest potrzebny w firmie, często stanowi wyłącznie problem, bo naprawdę nie wiadomo co z nim zrobić. Sprzedać, wynieść do zakamarka, a może zwyczajnie wyrzucić do najbliższego kontenera? Sprzęt komputerowy i laptopy to urządzenia, z którymi nie można postąpić w ten sposób przede wszystkim dlatego, że na ich dyskach zapisane są być może ważne dane firmy lub klientów. Co zrobić w tej sytuacji?

Oddać sprzęt do skupu

Na rynku działają specjalne firmy, które zajmują się skupowaniem urządzeń. Warto w tym przypadku wybrać tę, która skupia się wyłącznie na sprzęcie komputerowym i laptopach. To w jej ofercie na pewno znajdzie się również usługa usuwania danych z dysku. Dzięki temu przed ostateczną sprzedażą sprzętu, będzie można poprosić o wyczyszczenie jego zawartości. Nawet oddając urządzenie do skupu, trzeba wykonać tę czynność, gdyż nigdy nie wiadomo, jak znajdujące się w nim dane zostaną wykorzystane. Usługa nie jest zbyt kosztowna, więc to nie będzie duży wydatek.


Skup komputerów wraz z bezpiecznym usuwaniem danych znajdziesz na www.skupit.pl

Sprzedać dowolnym zainteresowanym

Sprzęt komputerowy lub laptop użytkowany w firmie, można też sprzedać. Czasem jest tak, że firma kupuje komputer i używa go przez 2-3 lata, ale po tym czasie sprzęt okazuje się mało wydajny, więc trzeba wymienić go na nowszy. Skoro jest w pełni sprawny to warto go sprzedać, aby pieniądze pozyskane właśnie tym sposobem, przeznaczyć na zakup nowego komputera. Tak oczywiście można zrobić, tylko wcześniej należy skorzystać z usługi czyszczenia dysków, aby usunąć wszystkie dane. Jeżeli taki komputer wraz z zawartością trafi do niewłaściwej osoby, ta może ją wykorzystać i zaszkodzić firmie. Dlatego nigdy nie można sprzedawać komputerów stacjonarnych i laptopów bez wcześniejszego usunięcia zawartości. Po solidnym wyczyszczeniu dysków, z tak przygotowanymi komputerami można zrobić wszystko – sprzedać dowolnej osobie lub firmie, swojemu pracownikowi do użytku prywatnego czy firmie, która następnie zajmuje się sprzedażą sprzętu komputerowego jako poleasingowego. Możliwości jest dużo, trzeba tylko zająć się tym w odpowiedniej kolejności i w taki sposób, aby sobie nie zaszkodzić.

Zawsze trzeba dbać o interesy firmy

Z niepotrzebnym sprzętem komputerowym w firmie można zrobić naprawdę wszystko. Jeżeli właściciel zdecyduje się wynieść go do zakamarka lub nawet do kontenera, będzie musiał wcześniej pozbawić go zawartości. Lepiej jak to się często mówi - „dmuchać na zimne” - niż doprowadzić do wycieku danych. Każda firma musi dbać o swoje interesy i przeważnie tak właśnie jest, że każdy solidny przedsiębiorca dba nawet o takie mogłoby się wydawać szczegóły, a w rzeczywistości jednak ważne sprawy.

 

Mała rada!

Jeżeli faktycznie stacjonarny sprzęt komputerowy lub laptop nie jest już potrzebny firmie, najlepiej będzie wyczyścić jego zawartość i sprzedać. Kiedy zostanie odstawiony na bok, a jego miejsce na biurku zajmie nowy sprzęt, ten stary tak naprawdę już nigdy nie zostanie użyty. Czas przemija bardzo szybko, a wraz z nim zmieniają się komputery. Za jakiś czas nie tylko straci na wartości, ale też w ogóle stanie się bezużyteczny. Tak nie postępują prawdziwi przedsiębiorcy. Oni zawsze starają się pozyskiwać pieniądze z wszystkich możliwych źródeł i ponownie je inwestować. Dlatego naprawdę lepiej od razu sprzedać komputer, by łatwo pozbyć się zbędnego urządzenia i jeszcze na tym zarobić. Przerzucanie niepotrzebnych komputerów z miejsca na miejsce to nic pozytywnego tym bardziej, że wówczas łatwo o wyciek ważnych danych.

Stare komputery i laptopy najlepiej od razu sprzedać. Można też zwyczajnie oddać je do skupu bądź też do firm, które zajmują się ich przetwarzaniem lub niszczeniem. Jedno jest tu jednak bardzo ważne, zanim obecny właściciel cokolwiek zrobi ze sprzętem, powinien udać się z nim do firmy, która solidnie wyczyści jego zawartość. Dzięki temu komputer będzie w pełni czysty, gotowy do użytku przez inne osoby lub podmioty. Być może są firmy, które dojeżdżają do klienta, by wyświadczyć tę usługę. Warto to sprawdzić.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. UWAGA!!! (autor: skalak23 | data: 29/10/15 | godz.: 08:21)
  ARTYKUŁ SPONSOROWANY

  A nie łatwiej wyciągnąć dysk z komputera i sprzedać go bez dysku skoro ktoś aż tak boi się o swoje dane. Samo usunięcie danych czy formatowanie i postawienie systemu od nowa nie jest 100% gwarantem wyspecjalizowana firma potrafią odzyskać dane w takich przypadkach.


 2. uwaga (autor: Robak | data: 29/10/15 | godz.: 08:53)
  Autor: Artykuł reklamowy | 21:45

  Jest napisane pod tytułem więc nie trzeba krzyczeć.


 3. Najlepiej kupic nowe! (autor: rookie | data: 29/10/15 | godz.: 09:13)
  Najlepiej wyrzucic starocie i kupic cos takiego dla kazdego pracownika: http://www.kuzniewski.pl/...i-wysylka-w-cenie.html
  Jedynie 32tys, ale jestesmy bogatym spoleczenstwem (zdaniem rzadu :P).


 4. >wyspecjalizowana firma potrafią odzyskać dane (autor: RusH | data: 31/10/15 | godz.: 00:22)
  nie potrafi ZADNA jesli dane zostana raz nadpisane

  odzyskac mozna _skrawki_ jesli dysk byl uszkodzony i przemapowal sobie bad sektory - dane w tych bad sektorach zostaja w strefie serwisowej dysku niedostepne dla zwyklych userow, ale da sie do nich dokopac np PC3000


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.