Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Wtorek 3 listopada 2015 
    

PlexTurbo 3.0 również dla Windows 10


Autor: DYD | 21:04
(5)
Plextor udostępnił najnowszą wersję oprogramowania PlexTurbo, pozwalającego na optymalizację pracy dysków SSD. Nowością jest wsparcie dla systemu Windows 10. PlexTurbo 3.0 to autorska technologia marki Plextor, która pozwala na wykorzystanie pamięci RAM do zwiększenia wydajności i przedłużenia żywotności napędów SSD. Dzięki temu, że część danych jest przechowywana w pamięci systemowej, dostęp do nich jest wyraźnie szybszy. Począwszy od wersji 3.0.0.6, z możliwości PlexTurbo mogą korzystać również użytkownicy systemów Windows 10 w wersjach 32- oraz 64-bitowej. Oprogramowanie jest darmowe. Obsługuje wybrane modele dysków SSD marki Plextor: M6V, M6S, M6 PRO, M6e oraz M6e BK.

PlexTurbo 3.0 jest w stanie wykorzystać w roli bufora od 1 GB do 16 GB pamięci RAM (w zależności od modelu napędu SSD). Użytkownik ma pełną kontrolę nad działaniem oprogramowania, dzięki dedykowanej aplikacji PlexTurbo Viewer. Obecna generacja technologii PlexTurbo wspiera również konfiguracje sprzętowe z więcej niż jednym dyskiem SSD.

Co jeszcze warto wiedzieć o PlexTurbo? Korzystanie z tego rozwiązania pozwala ograniczyć do minimum zbędne cykle zapisu do komórek pamięci flash, co ogranicza zużycie tego kluczowego dla dysków SSD elementu. Dodatkowo dostęp do danych przechowywanych w buforze (pamięć RAM), jest szybszy niż dostęp do danych zapisanych na dysku – PlexTurbo pozwala więc ominąć ograniczenia związane z maksymalną przepustowością interfejsu SATA 6 Gb/s.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. typowa bzdura (autor: RusH | data: 4/11/15 | godz.: 02:52)
  to samo robi KAZDY OS, uzywa wolnego ramu na bufory

  latwo zgadnac co sie ztanie gdy komp zaliczy zwis zanim zapisze ten bufor na dysk .. bo bedzie czekaz z zapisem w imie oszczedzania dysku


 2. RusH oczywiście nie do wszystkiego to się nadaje (autor: Sławekpl | data: 4/11/15 | godz.: 12:58)
  ale jako pamięć podręczna przeglądarki i kilku innych programów które zapisywały podręczne pliki na nośniku systemowym to jest bardzo dobre rozwiązanie

 3. To kibel jest straszny (autor: ReMoS | data: 4/11/15 | godz.: 13:50)
  już myślałem, że reinstalka mnie czeka, na "szczęście" tylko profil musiałem na nowo sobie zrobić bo uwaliło się coś.

  Po instalacji na W10 Pro, z 32GB RAM na M6e PCI, przydzieliło sobie 10GB i nawet było ok, przy czym samo PlexTurbo, plex tool po zainstalowaniu nie chciał się odpalić. I jakie moje zdziwienie było, jak po restarcie, to co pousuwałem z pulpitu, znów się pojawiło czyli jakby nie zapisywał danych z RAM na dysk (zmian). Po odinstalowaniu, restart - bo sam komunikat wyskoczył, ale program dalej jest, to raz jeszcze chwilę odczekania, jakieś tam czyszczenie pamięci i poszło, przy czym po kolejnym restarcie programu co prawda nie było ale 10GB ram dalej zjadało no i wszystko zaczęło się przywieszać i wolno otwierać, errory, próby naprawiania samocynne systemu, aż tylko na końcu utworzenie nowego profilu pomogło.


 4. @3 Przydzieliło ~8GB (autor: ReMoS | data: 4/11/15 | godz.: 13:51)
  10GB to całkowita zajętość po restarcie była.

 5. @3 mam M6s i się zastanawiałem, czy (autor: raczek70 | data: 4/11/15 | godz.: 21:22)
  potestować na Win7 i 16GB RAM, ale widzę, że nie ma sensu.
  W sumie wszystko chodzi mi świetnie bez tego wynalazku.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.