Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
Piątek 6 listopada 2015 
    

Pogorszenie wyników finansowych Qualcomm'a


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:45
Jeszcze trzy lata temu Qualcomm był przodującą firmą w swoim segmencie branży półprzewodnikowej. Jego kwartalne przychody rosły najszybciej w tej branży. Jednak wszystko co dobre kiedyś musi się skończyć. Wzrost konkurencji w branży spowodowany pojawieniem się analogicznych rozwiązań innych producentów boleśnie uderzył w amerykańskiego producenta.
Podczas ostatniego okresu sprawozdawczego, który zakończył się 27 września, przychody Qualcomma wyniosły 5.5 mld $, a zysk netto 1,1 mld USD. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego przychody spadły o 19% a zysk netto o 44%. W porównaniu zaś z poprzednim kwartałem spadek przychodów wyniósł 7%, natomiast zysk netto spadł o 11%. Jedynym pocieszeniem dla inwestorów jest fakt, że analitycy spodziewali się gorszych wyników.

W kategoriach liczbowych całkowita ilość układów scalonych sprzedanych w ciągu ostatniego kwartału przez Qualcomma wyniosła 203 mln sztuk. W ciągu roku ilość ta spadła o 14%, a kwartalnie o 10%. Zdaniem spółki jest to związane z decyzją Samsunga o nie wykorzystywaniu w swoich urządzeniach SoC Snapdragon 810. Z następcą tego niezbyt udanego układu, oznaczonego symbolem 820, sytuacja przedstawia się znacznie lepiej, gdyż w obecnej chwili został on użyty do stworzenia 60 prototypowych urządzeń. Qualcomm podkreślił też poprawę swoich relacji z Samsungiem.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.