Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 9 listopada 2015 
    

Jeszcze jeden sposób na lepsze baterie


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:41
(3)
Wiele ośrodków badawczych opracowuje nowe technologie mające na celu długotrwałe magazynowanie energii oraz poprawę istniejących baterii. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, gdyż w naszym życiu pojawia się coraz więcej urządzeń mobilnych, nie wymagających ciągłego podłączenia do gniazdka. Daje się też zauważyć w segmencie magazynowania energii dużo wolniejszy postęp niż w przemyśle półprzewodnikowym.
Kolejną metodę zwiększenia wydajność baterii litowo-jonowych znaleźli naukowcy z Lawrence Livermore National Laboratory. Wykorzystali oni wodór i niską temperaturę w celu zmiany struktury elektrody wykonanej z grafenu, co pozwoliło ograniczyć ilość pojawiających się defektów, przez które mogą przedostawać się jony litu. W wyniku tego bateria może być ładowana szybciej i przechowywać więcej energii.

Według szacunków naukowców, nowa metoda pozwoli skrócić czas ładowania o 40%. Dodatkowo pojemność takich baterii powinna wzrosnąć od 10% do 40%, jednak aby tak się stało, należy pokonać jeszcze kilka problemów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Powerbank (autor: rookie | data: 11/11/15 | godz.: 14:45)
  Na razie kupiłem power bank. W podróży używam aplikacji Cloudster zapisującej całe strony internetowe, tak by podczas podróży nie zaskoczył nas brak neta. Pobiera to bardzo dużo danych, drenuje baterie, ale przy 10GB pakiecie internetowym w Play mogę sobie na to pozwolić :P

 2. "...więcej urządzeń mobilnych, nie wymagających ciągłego..." (autor: Sławekpl | data: 12/11/15 | godz.: 20:12)
  według tej definicji mobilności pralka automatyczna też się łapie, nie musi być cały czas podłączona do gniazdka :P
  tak to nasz "redaktuś" pisze po polskiemu zrozumiałe zdania (nie) logiczne ;)


 3. Podziwiam ludzi... (autor: Kosiarz | data: 13/11/15 | godz.: 14:31)
  ... ktorzy potrafia rozladowac smartfona w ciagu jednego dnia - wiem ze da sie, ale ile to wysilku zajmuje :D Jeszcze bardziej podziwiam ludzi ktorzy podchodza do problemu od dupy strony czyli zamiast sobie kupic cos z lepsza bateria/moda to bawia sie z power bankami. Bez urazy - takie tam moje przemyslenia...

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.