Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 13 listopada 2015 
    

Microsoft stworzył program do rozpoznawania emocji


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:55
(1)
Microsoft przedstawił na konferencji Future opracowywane w Wielkiej Brytanii nowe oprogramowanie, który rozpoznaje ludzkie emocje na podstawie zdjęć. Program potrafi wykryć następujące emocje: gniew, pogardę, wstręt, strach, szczęście, spokój, smutek i zaskoczenie. Wynik podawany jest w postaci liczbowej i ma wartość od zera do jednego.
W Internecie jest już dostępna wersja demo tego programu. Działa on według jego twórców poprawnie, jednak ze względu na pojawiające się jeszcze błędy ma postać wersji demonstracyjnej. Program ten został stworzony w ramach Microsoft Project Oxford. Wśród innych opracowań należących do Microsoft Project Oxford należy wymienić sprawdzanie pisowni języka angielskiego i system rozpoznawania mowy.

Co ważne, rozpoznawanie twarzy i emocji jest zrealizowane inaczej niż to robi ludzki mózg, który analizuje "obraz" jako całość, podczas gdy komputer porównuje obraz z przykładami zawartymi w jego bazie danych. Dlatego też może się on mylić.
Należy również pamiętać, że system ten może w przyszłości stać się częścią interfejsu z funkcją sprzężenia zwrotnego, co pozwoli komputerowi oceniać nasze reakcje na podstawie mimiki twarzy i odpowiednio na nie reagować.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ehh (autor: jabolmax | data: 15/11/15 | godz.: 12:44)
    linka do artykułu kierującego do strony to już za trudno dodać?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.