Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 16 listopada 2015 
    

Huawei pracuje nad baterią ładującą się do 50% w kilka minut


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:12
Huawei od jakiegoś czasu rozwija własną technologię szybkiego ładowania, co ma umożliwić ładowanie baterii w smartfonie do 50% w ciągu zaledwie kilku minut. Technologia ta jest oparta na zmianie struktury anody tradycyjnych akumulatorów litowo-jonowych, w tradycyjnych rozwiązaniach składającej się z grafitu. Twórcy nowego rozwiązania uważają, że nowy typ baterii może być ładowany dziesięć razy szybciej niż ich konwencjonalne odpowiedniki. Nowa technologia nie wpływa negatywnie na gęstość magazynowania energii i żywotności baterii.

Zostały przedstawione dwa prototypy baterii o pojemności 600 i 3000 mAh, które zostały wykonane przy użyciu tej technologii. Pierwsza bateria ładuje się do 68% w ciągu dwóch minut, a druga, o pojemności porównywalnej do baterii dzisiejszych smartfonów, do 48% w pięć minut.
Huawei uważa, że ​​nowa technologia może zrewolucjonizować świat urządzeń mobilnych. Nie wiadomo jednak kiedy ujrzymy te baterie w naszych smartfonach, tabletach i innych urządzeniach, prawdopodobnie jednak dość szybko, skoro Huawei twierdzi, że baterie mają już za sobą dokładne testy.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.