Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 16 listopada 2015 
    

Cyanogen ma zamiar konkurować z Android One


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:16
(1)
Cyanogen rozpoczął swoją działalność jako twórca jednaj z najbardziej popularnych wersji Androida, nazwanej oczywiście CyanogenMod. Z czasem przerodził się on w komercyjny Cyanogen OS, jednak na tym Cyanogen nie zamierza bynajmniej poprzestać.
Według serwisu GSMArena, Cyanogen prowadzi rozmowy z wieloma producentami OEM, chcących wykorzystać Cyanogen OS 13 powstały w oparciu o Androida 6.0 Marshmallow. System ma trafić do smartfonów z najniższego przedziału cenowego, których cena ma nie przekraczać 75$ i które mają być sprzedawane w krajach rozwijających się. Cyanogen ma ze swoje strony zapewnić długoterminowe wsparcie dla swojego OS, co ma wyróżniać się na tle innych urządzeń, pozbawionych takiego wsparcia. Ma to być konkurencja dla programu Google o nazwie Android One, którego celem jest stworzenie smartfona o cenie 100$.

Ponadto Cyanogen chce spróbować swoich sił także i w segmencie najdroższych smartfonów. Wcześniej nawet nawiązał w tym celu współpracę z chińską firmą OnePlus, jednak pomiędzy partnerami doszło do nieporozumień i OnePlus zdecydował się ją zakończyć. Obecnie do używania Cyanogen OS przymierzają się tacy producenci jak Yu, ZUK, Wileyfox, BQ i Smartfren.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. konkurencja jest zawsze mile widziana (autor: Sławekpl | data: 18/11/15 | godz.: 22:56)
    choć wolałbym mieć wybór na fonie który kupię, i instalować to co mi odpowiada,
    CM się skumał z M$ i większość usług gugla zastąpił konkurencyjnymi, nie każdemu to będzie pasować


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.