Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 17 listopada 2015 
    

Ujrzymy "System Shock 3" ?


Autor: Giray | źródło: nvworld.ru | 22:08
(5)
Niewiele jest gier, które można bez cienia wątpliwości nazwać mianem kultowych. Tym bardziej, że często producenci nadużywają tego określenia w celach reklamowych. Na pewno na to miano zasługują dwie pierwsze części "Fallouta", gdyż co do ich następców opinie są podzielone. Podobnie jest i z "System Shock", grą która ukazała się w pierwszej połowie lat 90-tych XX wieku i doczekała się, podobnie jak klasyczny "Fallout" kontynuacji. Z tą różnicą, że próby wskrzeszenia serii jednak nie odniosły sukcesu, choć powstały gry nawiązujące do "System Shock", czyli Bioshock" oraz "Deus Ex". Główną przyczyną tego stanu rzeczy były nieporozumienia na tle przejęcia praw majątkowych do tytułu. Najwyraźniej jednak przez ostatnie parę lat musiano dogadać się w tej kwestii, skoro w tym roku zadebiutował "System Shock: Enhanced Edition", będący poprawioną w niewielkim stopniu wersją pierwszej części gry.

Wzbudziło to nadzieje na powstanie remake, a nawet na powstanie System Shock 3, gdyż zostali w to zaangażowani twórcy BioShock i Deus Ex. Stworzeniem gry ma zająć się studio Night Dive, te same które wydało "System Shock: Enhanced Edition". Oczywiście wiąże się to także i z nabyciem praw do tytułu, więc całkiem możliwe, że podobnie jak Bethesda w przypadku "Fallouta", zechce maksymalnie wyeksploatować potencjał finansowy tej gry.
Dodatkowo Night Dive nawiązało współpracę z grafikiem odpowiedzialnym za pierwotną koncepcję gry, co wskazuje na chęć odtworzenia klimatu pierwszej gry z tej serii. Dodatkowo Larry Cooperman z tego studio powiedział w niedawno opublikowanym wywiadzie o prowadzonych rozmowach na temat "System Shock 3", więc być może wkrótce zobaczymy więcej informacji na temat tej gry.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. graficznie pierwsza czesc ssala (autor: RusH | data: 20/11/15 | godz.: 00:55)
  cos ala dolfenstein 3d, tyle ze z dodanymi pochylniami

  fabula i generalnie gra drugiej czesci to taki half life dla ubogich, na tamte czasy rewelacja, dzisiaj slabo sie w to gra, raczej lepiej zachowac wspomnienia i nie ruszac


 2. @1.. (autor: 5eba | data: 20/11/15 | godz.: 07:10)
  Wręcz odwrotnie, half life to był zwykły prosty shooter. ss2 ambitniejszy zarówno pod względem fabuły jak i dzięki elementom rpg (jak na tamte czasy oczywiście).
  w ss2 nadal sie przyjemnie gra jesli sie lubi klimaty retro.
  ss1 ed jeszcze nie mialem okazji sprawdzic.


 3. a ja zupenie nie (autor: Rajq | data: 20/11/15 | godz.: 07:53)
  zgodze sie ze stwierdzeniem ze gry wzorujace sie na SS nie odniosly sukcesu. W szczegolnosci pierwszy Deus Ex to do dzis wrecz wzor cyberpunku oraz siwetnego rpg. To ze po wejsciu konsol zostal zeszmacony to inna sprawa ale pierwsza czesc ION Storm bazujaca na unreal engine to czysty majstersztyk.

 4. @3. (autor: Shamoth | data: 20/11/15 | godz.: 12:51)
  Dlatego uważam że pewnych tytułów nie powinno się reanimować/ciągnąć jeśli na 200% nie uda się zrobić czegoś o klasę wyżej od poprzednika.
  Deus jest tego świetnym przykładem, 1 super, 2 totalna szmata, 3 osłodziła niesmak po 2 ale do 1 nadal jej daleko... zobaczymy co 4 pokaże ale nie obiecuję sobie zbyt wiele.


 5. @1... (autor: GL1zdA | data: 20/11/15 | godz.: 19:13)
  To raczej Half-life po SS2 nie robił wrażenia. Pamiętam recenzję SS2 autorstwa RooSa w Resecie: "Half-life - dobranocka wyświetlana przed...". Jeśli chodzi o klimat to SS2 jest jedną z moich ulubionych gier.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.