Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 17 listopada 2015 
    

Nieco faktów o uruchamianiu aplikacji Androida na Windows 10 Mobile


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:15
(3)
Jak ktoś ma dobrą pamięć, powinien skojarzyć jeden z marketingowych argumentów Microsoftu o możliwości uruchomienia aplikacji przeznaczonych dla Androida na mobilnej wersji Windows 10. Miała to był jedna z podstawowych funkcji tego systemu operacyjnego, pomyślana jako panaceum na niewielką ilość aplikacji dla niego przeznaczonych. Z technicznego punktu widzenia, ma być to emulator, rozwijany jako Project Astoria, oraz narzędzia, które pozwalałby na takie przekształcenie androidowskich aplikacji, aby dało je się uruchomić w Windows 10 Mobile.

Od niedawna jednak nie dochodzą żądne nowe informacje na temat tego projektu, co sprowokowało pogłoski o jego zakończeniu. W rzeczywistości sytuacja wygląda inaczej - deweloperzy mają problemy z bezpieczeństwem emulowanych aplikacji.
W chwili obecnej brak jest decyzji co do przyszłych losów tego rozwiązania. Wstrzymanie prac nie musi oznaczać ich zakończenia, a raczej danie chwili wytchnienia twórcom, aby na spokojnie mogli oni przemyśleć sposoby rozwiązania pojawiających się problemów.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. czyli znów coś obcieli i liczą że ludzie i tak kupią (autor: Sławekpl | data: 21/11/15 | godz.: 08:30)
  sporo osób wycofuje się z W10 wracając na starsze wersje a tylko to może skłonić użytkownika do zakupu fona z WM10 jeśli obecnie siedzi na andku czy japku
  ja stwierdziłem że nowa wersja mobilna nic nie wnosi dla mnie ciekawego, a na W10 i tak nie przejdę, chcę system a nie usługę


 2. ... (autor: djXone | data: 22/11/15 | godz.: 20:36)
  Dla mnie ok. Do niczego mi to nie było potrzebne. Ja za to słyszałem zupełnie co innego i nie wiem skąd on ma te info, ale emulator andka strasznie zamulał system i go obciążał, a nie o to tutaj chodzi. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w W10m mam zupełnie nowy system zabezpieczeń. W ustawieniach prywatności można ustalić która aplikacja jakie będzie mieć przyzwolenia m.in. dla: mikrofonu, lokalizacji. ruchu, dostępu do kontaktów, wiadomości itd.

  Sam używam na co dzień W10m i jestem zadowolony mimo nadal występujących błędów, system działa sprawnie i szybko. Pojawiły się nowe aplikacje które wcześniej nie mogły istnieć na WP8 np. WiFi Analyzer i myślę że będzie co raz lepiej dzięki unifikacji.


 3. Aplikacje z androida? (autor: kombajn4 | data: 24/11/15 | godz.: 08:13)
  Na Windows Phone? Czyli idą drogą Blackberry. Ciekawe czy za jakiś czas zobaczymy telefon Microsoftu na Androidzie.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.