Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 20 listopada 2015 
    

Nowe informacje o akceleratorach obliczeń Knights Landing


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:46
(1)
Na konferencji SuperComputing 15 Intel zademonstrował szerokiej publiczności układy o nazwie kodowej Knights Landing, które w najbliższej przyszłości trafią do sprzedaży jako druga generacja akceleratorów obliczeń Xeon Phi, których obecna generacja jest podstawą zbudowanego w Chinach superkomputera Tianhe-2.
Podczas pokazu Intel przedstawił wafel krzemowy z układami Knights Landings. Znając wielkość podłoża krzemowego, dziennikarze z serwisu AnandTech ustalili, że powierzchnia jednego układu wynosi około 683 milimetrów kwadratowych (31,9 na 21,4 mm). Według różnych szacunków, pojedyncza struktura krzemowa posiada od 7,1 do 8 mld tranzystorów, albo 10.4-11.7 miliona tranzystorów na milimetr kwadratowy.

Układ składa się z 36 połączonych modułów, z których każdy posiada dwa rdzenie, cztery wektorowe bloki obliczeniowe (dwa na rdzeń) i 1 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu. Procesor komunikuje się z szybką pamięcią MCDRAM o wielkości 16 GB, znajdującej się w jednej obudowie z procesorem. Z kolei sześć kontrolerów pamięci DDR4 może obsłużyć do 384 GB pamięci RAM. Nowy Xeon Phi wspiera też 36 linii PCI Express 3.0.
Układy Knights Landing będą produkowane w dwóch wersjach. Jedna jako koprocesor w postaci oddzielnego układu, druga jako karta PCIe będąca akceleratorem obliczeń. W przypadku oddzielnego układu możemy zauważyć ciekawą jego konstrukcję, widoczna wypustka to złącze bardzo szybkiego interfejsu Omni.
Sprzedaż Knights Landing ma rozpocząć się już w czwartym kwartale, jednak procesory klienci otrzymają w pierwszym kwartale 2016 roku. Intel zapowiedział przy okazji, że wyda wersję Knights Landing bez pamięci MCDRAM.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. McDRAM? (autor: ligand17 | data: 23/11/15 | godz.: 18:19)
    A co na to McDonald's?

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.