Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Piątek 20 listopada 2015 
    

PlayStation 4 może emulować gry z PlayStation 2


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 22:55
Najwyraźniej Sony pozazdrościł konkurencji kompatybilności wstecznej Xboxa One, który potrafi uruchomić część gier przeznaczonych dla swojego poprzednika. Wcześniej japoński gigant odżegnywał się od tego pomysłu, twierdząc, że kiepska jak na dzisiejsze czasy oprawa graficzna ówczesnych gier może negatywnie wpłynąć na postrzeganie najnowszej konsoli Japończyków. Jednak niedawno przedstawiciele Sony potwierdzili, że będzie można pograć na PS4 w gry z PlayStation drugiej generacji.

Oficjalne potwierdzenie położyło kres pojawiającym się plotkom, które pojawiły się we wrześniu, kiedy w Internecie pojawiły się wzmianki o klasycznych grach Dark Cloud 2 i Twisted Metal: Black w wersjach dla PlayStation 4, które zostały zresztą wkrótce usunięte. Po raz kolejny pogłoski pojawiły się w momencie zapowiedzi PlayStation 4 w zestawie z Star Wars: Battlefront, w którym miało znajdować się jeszcze kilka gier wydanych na PlayStation 2. Okazało się jednak, że te gry nie zostały przeniesione na nową konsolę, a uruchomione w emulatorze. Najwyraźniej po wycieku tych informacji Sony nie miał wyboru i musiał oficjalnie potwierdzić swoje plany.
Jak będzie to wyglądać można zobaczyć na wideo pod newsem, zaś pełna listę gier i sposób ich dystrybucji poznamy na grudniowej konferencji PlayStation Experience.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.