Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 20 listopada 2015 
    

HP Elite X2: tablet z obsługą Thunderbolt 3


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:24
(1)
Tablety nie są wyposażane przez producentów w jakieś szczególnie szybkie złącza. Jest to poniekąd logiczne, gdyż podstawową cechą tych urządzeń ma być przez wszystkim mobilność i wygoda użytkowania, na co ma także wpływ i długość pracy na baterii. Szybkie złącza natomiast są dość prądożerne, nie zapominajmy też, że z racji ograniczeń gabarytowych tablety nie posiadają zbyt pojemnej pamięci masowej, więc z drugiej strony brak szybkich interfejsów nie jest zbyt odczuwalny. Ciekawi więc, jaka idea przyświecała HP, który zdecydował się wyposażyć swój najnowszy tablet o nazwie Elite X2 w port USB Typ C 3.1, obsługujący również interfejs Thunderbolt 3.

Urządzenie jest oparte na procesorze Intel Core M z serii Skylake, oczywiście w kilku wersjach w zależności od ceny tabletu, obsługują do 8 GB pamięci RAM i wyposażone są w dysk SSD ze złączem M.2 o pojemności do 512 GB. Ekran urządzenia jest wykonany w technologii IPS i ma przekątną 12 cali o proporcjach 3: 2.
W sprzedaży Elite X2 pojawi się dopiero w styczniu, będzie to model z procesorem Core M3, 4 GB pamięci RAM i 128 GB SSD w cenie 899$. Nawiasem mówiąc stacja dokująca z klawiaturą i piórko Wacom należą do zestawu, więc nie trzeba za nie nic dopłacać.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. nawet ciekawy, tylko wolałbym (autor: Sławekpl | data: 23/11/15 | godz.: 18:45)
    aby dołączane klawisze pozwalały go używać jak lapa, czyli bez podpórki rozkładanej która się średnio sprawdza na kolanach, rysik też mogli ukryć w tabie
    jestem ciekaw czy zapewnią downgrade do W8.1 ;)


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.