Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 23 listopada 2015 
    

Bliższe szczegóły procesorów Kaby Lake


Autor: Giray | źródło: nvworld.ru | 23:02
(3)
W Internecie pojawiły się trzy slajdy informujące między innymi o zmianach, które przyniesie ze sobą 7 generacja procesorów Intel Core, a także nowe chipsety z serii 200.
Procesory o nazwie kodowej Kaby Lake będą produkowane w technologii 14 nm, tak jak Broadwell i Skylake. Pierwszym CPU produkowanym w procesie litograficznym 10nm będzie Canonlake, który jest planowany na koniec 2017 roku.

Nowe procesory będą nadal korzystać z gniazda LGA1151 i będą też kompatybilne z obecnymi chipsetami serii 100, jak i też nadchodzącymi z serii 200. Wydajność procesorów ma zwiększyć rozszerzenie zakresu przetaktowania BCLK, będą zdolne też wyświetlać obraz o rozdzielczości 5K, dostaną także wsparcie 10-bitowej akceleracji sprzętowej dla HEVC i vp9 oraz złącza Thunderbolt 3, technologii Intel Optane, trybu gotowości i RealSense. Według slajdów czterordzeniowy procesor Kaby Lake w wersji dla entuzjastów ma posiadać TDP 95W, podczas gdy mniej wysilone dwu- i czterordzeniowce odpowiednio 35W i 65W.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. chipset ma mieć 24 linie PCIe 3.0 (autor: Sławekpl | data: 26/11/15 | godz.: 18:31)
  może wreszcie pojawią się płyty gdzie nie będzie już zamiennie M.2 z dwoma SATA, co teraz jest we wszystkich płytach pod sky
  nawet na Z97 można było trafić płyty gdzie M.2 z czterema liniami PCIe 3.0 nie było zamiennie z dwoma SATA oraz z SATAe


 2. ... (autor: ElFi | data: 26/11/15 | godz.: 21:40)
  To nie tak. Złącze M.2 może mieć jednocześnie i linie PCI-Express i linie SATA. Więc wzrost linii PCI-Express z chipsetu nie będzie miał żadnego wpływu na zajętość portów SATA, których ma być w nowym chipsecie nadal 6. Najlepiej dołożyć dodatkowy kontroler SATA i podpiąć go do M.2.

 3. niezupełnie, tu chodzi o skorzystanie z fake RAID (autor: Sławekpl | data: 28/11/15 | godz.: 05:02)
  który jest w chipsecie, o ile ma to sens gdy są dwa/trzy złącza M.2 by je połączyć w RAID, to w przypadku gdy jest jeden nie ma żadnej potrzeby podpinać M.2 do SATA, np. na płytkach ITX
  kontroler dwóch złącz SATA jest podpinany do jednej linii PCIe 3.0, np. popularne AsMedia
  w dwóch płytkach z Z97 ASRocka jest M.2 podłączone bezpośrednio do procesora, olewając chipset,
  w nowych płytach pod sky nie spotkałem się z podobnym rozwiązaniem, a szkoda, to daje największe możliwości wykorzystania coraz szybszych nośników w tym standardzie


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.