Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 24 listopada 2015 
    

Wydajność GPU Pascal według Nvidii


Autor: Giray | źródło: overclockers.ru | 23:01
(3)
Na konferencji SC15, poświęconej superkomputerom mniej lub bardziej szybkim ;), Nvidia ujawniła więcej szczegółów na temat rozwiązań technicznych GPU Pascal, potwierdzając tym samym wcześniejsze pogłoski.
Mają być one produkowane przez TSMC przy użyciu technologii 16 nm FinFET. Według obliczeń w strukturze krzemowej nadchodzącego GPU zmieści się do 17 mld tranzystorów. Pascal będzie wykorzystywać drugą generację pamięci HBM o szybkości przesyłania danych 1 terabajt na sekundę. Początkowo jej wielkość będzie wynosić 16 GB, ale Nvidia ma zamiar produkować te GPU w wersji i z 32 GB pamięci na pokładzie. Opracowany dla tego procesora graficznego interfejs NVLINK zapewnia transfer 5-12 razy szybszy niż PCI Express.

Architektura Pascala ma być zgodna z API DirectX 12 i Vulcan. Mało prawdopodobne, aby obecne gry wykorzystywały w pełni zainstalowaną na tych GPU pamięć, wydaje się więc prawdopodobne, że 16GB HBM znalazło się na tym procesorze graficznych z myślą o jego zastosowaniu w nowej generacji akceleratorach graficznych TESLA, przeznaczonych dla superkomputerów, co powinno zwiększyć popyt na ten układ. Tym bardziej, że Pascal ma mieć wydajność rzędu 4 teraflopsów operacji zmiennoprzecinkowych podwójnej precyzji na sekundę i 10 teraflopsów w przypadku operacji pojedynczej precyzji.
Co ciekawe, następca Pascala, GPU Volta ma posiadać wydajność około 7 teraflopsów operacji zmiennoprzecinkowych podwójnej precyzji na sekundę. Ma zadebiutować dopiero jednak w 2017/8 roku, a jego poprzednika powinniśmy ujrzeć już w pierwszej połowie przyszłego roku.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Może w końcu AMD zauważy, że ... (autor: Duke Nukem PL | data: 26/11/15 | godz.: 20:51)
  HBM mogłoby być ich atutem dla następnej generacji konsol?
  Jeśli oni to zauważą to Niewidka pewnie też.


 2. HBM/HBM2 (autor: pwil2 | data: 27/11/15 | godz.: 12:48)
  Powinno się znaleźć w następnej generacji konsol. Z tym, że trzeba pamiętać, że ważne jest by tej pamięci nie brakowało - minimum 8GB, a bardziej przyszłościowo 12-16GB. Równie istotne są możliwości produkcyjne - potrzeba rocznie dostarczać/produkować 10 i więcej mln konsol.

 3. gdzieś czytałem że HBM ma się pojawić w lapkach z APU AMD (autor: Sławekpl | data: 27/11/15 | godz.: 13:51)
  nie wiem na ile to pobożne życzenia fana a ile z tego jest prawdy, ale takie coś byłoby idealne, do HTPC również ponoć planują dać HBM, tylko to ujrzymy dopiero w 2017
  jeszcze zostaje japko, ponoć dla nich projektują układ, wcale bym się nie zdziwił jakby on również był z HBM, japko wszystko lutuje na płycie więc dla nich to idealne rozwiązanie i dalsze uproszczenie laminatu


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.